Over The Under w księdze rekordów Guinnessa? 100 koncertów w 100 dni

Grupa Over The Under zwiera szeregi i dopina projekt 100 koncertów w 100 dni. Prawie wszystkie daty są już potwierdzone, a jeżeli projekt wypali, zespół trafi do księgi rekordów Guinnessa. „Chcemy w ten sposób nieco wstrząsnąć polską sceną, szczególnie tą niezależną – tłumaczy Karol Korniluk, gitarzysta i głos Over The Under.

Kiedy opowiadali nam o projekcie 100 koncertów w 100 dni w wywiadzie, który w marcu trafił na nasz kanał YouTube, przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Ale oni nie żartowali. Prawie wszystko jest już ogarnięte. Począwszy od 1 września, ekipa Over The Under zagra pod rząd 100 gigów – i jeżeli nic im nie wypadnie, jej członkowie trafią do księgi rekordów Guinessa!

– Chcemy w ten sposób nieco wstrząsnąć polską sceną, szczególnie tą niezależną – mówi Karol Korniluk z Overt The Under. – W ostatnich latach zewsząd słychać co najwyżej narzekanie na temat tego, jak to ciężko gra się w Polsce, jak trudno zorganizować koncert. Chcemy naszą trasą udowodnić, że nikt nie mówił, że będzie łatwo, a to, że nie jest łatwo, nie oznacza, że się nie da. Sama idea trasy „100% tour” jest bardzo prosta: budowanie polskiej sceny muzycznej u podstaw. 100 koncertów w 100 dni. Wszystko organizujemy sami, porozumiewamy się przy okazji z lokalnymi kapelami z całego kraju, by udowodnić, że da się nad Wisłą zrobić potężny tour bez wsparcia wielkiej wytwórni. Własnymi siłami.

Zespół w tej chwili ma już potwierdzone prawie wszystkie ze 100 planowanych koncertów. Trasa startuje 1 września w Bydgoszczy. Pełną listę koncertów oraz wydarzeń z nimi związanych znajdziecie na oficjalnym profilu Facebook Overt The Under.

Over The Under to southern metalowy zespół powstały na przełomie 2012 i 2013 r. Pomysł na wspólne granie został zainicjowany w piwnicy jednego z bydgoskich klubów przez Karola Korniluka i Krystiana Borowskiego. Basistą grupy jest obecnie Kacper Olszak. Na koncie Over The Under znajduje się jeden album, wydana wraz z początkiem 2016 r. płyta „Over The Under”. Nasz wywiad z zespołem możecie sprawdzić poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV