Nergal o Metallice: „Przepełnia mnie uwielbienie do tego zespołu”

Lider Behemotha w ostatnich latach stał się fanem Metalliki i zaprzyjaźnił się z Larsem Ulrichem. „Metallica wciąż się trzyma i jest w naprawdę dobrej formie” – zauważa Nergal.

Metallica to jeden z najbardziej inspirujących zespołów świata. Od lat gra w metalowej ekstraklasie, a to, gdzie dziś jest, zawdzięcza poświęceniu, ciężkiej pracy i żelaznej konsekwencji.

Do artystów, którzy inspirują się Metallicą, należy Nergal. Ekscentryczny lider Behemotha zdradził, jak został fanem czterech jeźdźców, udzielając wywiadu serwisowi Rock Sverige.

– Pamiętam, że jak byłem dzieciakiem, nie byłem wielkim fanem Metalliki. Byłem bardziej fanem Iron Maiden, Sodom i takich kapel. Ale od zawsze przyglądałem się Metallice i oczywiście słuchałem ich. Co ciekawe, stałem się ich naprawdę wielkim fanem dopiero jakoś na przestrzeni ostatnich 15 lat – opowiada Nergal.

– Im dłużej jestem w tej branży i im dłużej widzę, jak dobrze Metallica sobie radzi, tym bardziej przepełnia mnie uwielbienie dla tego zespołu – dodaje muzyk.

Nergal zdradził, że przyjaźni się z Larsem Ulrichem. O perkusiście Metalliki wypowiada się ciepło: „Jest wspaniałym człowiekiem, wrażliwym i naprawdę świetnym gościem”.

– Metallica wciąż się trzyma i jest w naprawdę dobrej formie. Nie są już młodzieniaszkami i wierzę, że będą działać jeszcze przynajmniej przez kolejną dekadę, ale zawsze powtarzam wszystkim, żeby ruszyli się i zobaczyli ich na scenie. Idźcie na ich koncert, bo kapele pokroju Metalliki, Iron Maiden czy Guns N’ Roses pograją jeszcze trochę. Kiedy odejdą, to odejdą. Doceńcie to, że jeszcze tu są i koncertują. Ja zawsze idę zobaczyć Metallicę, Iron Maiden czy Guns N’ Roses, kiedy mam okazję – podsumował Nergal.

CZYTAJ TEŻ: ROB HALFORD O WSPÓŁPRACY Z NERGALEM. „TO SIĘ WYDARZY”

Przypomnijmy: we wrześniu Behemoth wyda kolejny album. Na „Opvs Contra Natvram” w sumie znajdzie się 10 nowych utworów grupy. Produkcją płyty zajął się Daniel Bergstrand, szwedzki producent mający na koncie współpracę z takimi markami, jak Meshuggah czy In Flames. Miks to dzieło Joe Barresiego, którego CV obejmuje współpracę z takimi tuzami, jak Tool, Nine Inch Nails czy Queens of the Stone Age.

Album „Opvs Contra Natvram” wyda wytwórnia Nuclear Blast.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.