Nowy teledysk Over The Under. „Wydaliśmy odgórny nakaz picia”

Czekając na start projektu „100 koncertów w 100 dni”, ekipa Over The Under publikuje nowy klip. Obrazu doczekał się utwór „70cl” z debiutanckiego albumu grupy. Możecie być pewni, że nikt nie był trzeźwy na planie – wiemy to z pierwszej ręki.

Rozmowę z Over The Under o ich nowym teledysku zaczęliśmy od nawiązania do tytułu.

– Czy każdy, kto wystąpił w tym obłędzie, miał na liczniku 0,7 litra? – zapytaliśmy.

– Więcej – chórem odpowiedzieli nam Karol, Krzysiek i Krystian, czyli Over The Under w komplecie. – Ludzie brali z baru jeszcze piwo. Było dużo mieszania. Wcześniej kręciliśmy sceny sami. Ludzie zeszli się koło 20.00. Wydaliśmy odgórny nakaz picia.

To, co możecie zobaczyć w klipie do „70cl”, to zapis grubej imprezy, którą Over The Under zorganizowali w klubie Cytat a Syrenka (Tortuga). Na miejscu zjawili się znajomi zespołu, w tym członkowie okolicznych (czyt. bydgoskich) bandów, m.in. Black Like Sugar, Factor 8 i Infliction. Jeśli tak bawi się Bydgoszcz, to podziwiamy. Zobaczcie sami – klip udostępniamy poniżej.

Korzystając z okazji, przypominamy o projekcie 100 koncertów w 100 dni. Nazwa mówi sama za siebie – grupa zamierza dać 100 koncertów pod rząd dzień po dniu, przy okazji zostawiając ślad w księdze rekordów Guinessa.

– Chcemy w ten sposób nieco wstrząsnąć polską sceną, szczególnie tą niezależną – tłumaczył nam niedawno Karol Korniluk, gitarzysta i głos Over The Under. – W ostatnich latach zewsząd słychać co najwyżej narzekanie na temat tego, jak to ciężko gra się w Polsce, jak trudno zorganizować koncert. Chcemy naszą trasą udowodnić, że nikt nie mówił, że będzie łatwo, a to, że nie jest łatwo, nie oznacza, że się nie da. Sama idea trasy „100% tour” jest bardzo prosta: budowanie polskiej sceny muzycznej u podstaw. 100 koncertów w 100 dni. Wszystko organizujemy sami, porozumiewamy się przy okazji z lokalnymi kapelami z całego kraju, by udowodnić, że da się nad Wisłą zrobić potężny tour bez wsparcia wielkiej wytwórni, własnymi siłami.

Zespół ma już potwierdzone prawie wszystkie ze 100 planowanych koncertów. Trasa startuje 1 września w Bydgoszczy. O szczegółach będziemy na bieżąco informować.

Over The Under to southern metalowy zespół powstały na przełomie 2012 i 2013 r. Pomysł na wspólne granie został zainicjowany w piwnicy jednego z bydgoskich klubów przez Karola Korniluka i Krystiana Borowskiego. Basistą grupy jest obecnie Kacper Olszak. Na koncie Over The Under znajduje się jeden album, wydana wraz z początkiem 2016 r. płyta „Over The Under”. Nasz wywiad z zespołem możecie sprawdzić poniżej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.