App
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Over The Under – „Red Album”

Czy Over The Under mają dar przepowiadania przyszłości? Na pewno mają gest.

instagram icon
twitter icon
Image is not available

Over The Under – „Red Album”
Data premiery: 6 kwietnia 2022
Gatunek: groove metal
Wytwórnia: brak

Czy Over The Under mają dar przepowiadania przyszłości? Na pewno mają gest.

Over The Under, czyli jedyna kapela na świecie, której udało się zagrać 100 koncertów w 100 dni, powraca z nowym materiałem. Krwistoczerwony kolor zdobiący okładkę „Red Ablum” nie jest przypadkowy.

– To miała być rozkmina o zagładzie nuklearnej, co kojarzy się z takim czerwonym kolorem – wyjaśnia Karol Korniluk, gitarzysta i wokalista Over The Under.

Jak wyjaśnia Karol, „Red Album” traktuje o powtarzalności w historii, wojnach i resetach, które w dziejach ludzkości nie są niczym nowym. Krążek opowiada o konfliktach, niszczeniu własnego dziedzictwa i widmie katastrofy, jaka w niedalekiej przyszłości może okazać się nieunikniona.

Ale Over The Under twardo stąpają po ziemi i nie chodzi wyłącznie o to, że wgniatają w nią solidnym ciężarem swoich riffów. Trio postanowiło wykorzystać premierę swojej płyty, by wesprzeć doświadczone okrutną wojną osoby z Ukrainy. Zespół przekazał cały dochód z preorderu płyty na pomoc ofiarom trwającej wojny.

– Jak zaczęła się wojna, najpierw było przerażenie, bo pewnie każdy sobie pomyślał, że to jest przecież tuż za rogiem, każdy zastanawiał się, czy nas też to spotka, czy u nas też będzie taka jazda. Od razu rozkminiliśmy to, że zrobimy preorder, a całą kasę z niego przekażemy na pomoc humanitarną Ukrainie – tłumaczy Krystian Borowski, perkusista Over The Under.

– Zaczęliśmy robić też inne rzeczy, zbiórki i tak dalej. Wszystko wyszło bardzo spontanicznie, na zasadzie jest akcja i jest reakcja. Trochę zebraliśmy, tak że te pieniądze będziemy przekazywać. Mamy tu taką ekipę, która jeździ z żarciem i innymi potrzebnymi produktami z Polski na Ukrainę. Zawożą to do Lwowa, a stamtąd jest to rozwożone dalej – opowiada Krystian.

„Red Album” to ważny album dla ekipy Over The Under, która wkrótce zamierza promować go na koncertach. Jednym z nich będzie organizowane przez zespół charytatywne wydarzenie 15 maja w Bydgoszczy. Po szczegóły zaglądajcie na facebookowy fanpage Over The Under.

Over The Under to southern metalowy zespół powstały na przełomie 2012 i 2013 r. Pomysł na wspólne granie został zainicjowany w piwnicy jednego z bydgoskich klubów przez Karola Korniluka i Krystiana Borowskiego. Basistą grupy jest obecnie Kuba Miaskowski.

Tracklista „Red Album” przedstawia się następująco:

1. Red
2. Surfing with the evil
3. Awake
4. Letter to mother war
5. Bida
6. Wind
7. Down
8. Rain

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.