Led Zeppelin w 2017 wrócą na scenę? Robert Plant: „Any time now”

Jeszcze w 2017 r. będziemy świadkami koncertu Led Zeppelin z Robertem Plantem i Jimmym Pagem w składzie? Nic nie jest oficjalnie potwierdzone, ale sieć huczy od plotek. Wszystko przez frontmana Zeps i trzy tajemnicze słowa, które pojawiły się na jego stronie.

„Any time now” – pojawienie się tego enigmatycznego wyrażenia na oficjalnej stronie Roberta Planta wywołało lawinę spekulacji odnośnie powrotu Led Zeppelin na scenę.

Wpisując w wyszukiwarkę adres www.robertplant.com, nie znajdziecie żadnej innej treści. Czy rzeczywiście może to oznaczać powrót Zeppelinów? I tak, i nie. Z jednej strony Robert Plant pracuje nad nowym albumem z The Sensational Space Shifters, słowa „Any time now” mogą więc odnosić się do tego. Ale jest też inna teoria.

Serwis Feel Numb, powołując się na „dobrze poinformowane źródła”, donosi, że Robert Plant zgodził się reaktywować Led Zeppelin na październikowy festiwal Desert Trip, odbywający się co roku w Kalifornii. Na udział w imprezie legendarny wokalista miał zgodzić się przez wzgląd na zbliżające się 50-lecie Led Zeppelin, a trzeba odnotować, że jest to impreza przyciągająca supergwiazdy. W zeszłym roku w jej line-upie znaleźli się m.in. Paul McCartney, The Rolling Stones i Bob Dylan.

Czy rzeczywiście czeka nas pierwszy od blisko dekady koncert Led Zeppelin, czas pokaże. I to najprawdopodobniej najbliższy – wyrażenia „any time now” w j. angielskim używa się bowiem, kiedy wkrótce ma wydarzyć się coś długo oczekiwanego. Pozostaje zatem czekać.

Przypomnijmy: ostatni koncert Led Zeppelin z Robertem Plantem, Jimmym Pagem i Johnem Paulem Jonesem odbył się pod koniec 2007 r. Wówczas miejsce tragicznie zmarłego perkusisty Johna Bonhama, którego nieoczekiwana śmierć w 1980 r. przerwała karierę zespołu, zastąpił jego syn Jason. Koncert ukazał się na DVD w październiku 2012 r.

DVD z ostatnim zarejestrowanym koncertem Led Zeppelin oraz pełen merch formacji znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Jim Summaria (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.