The Rolling Stones udostępnili utwór nagrany z gitarzystą Led Zeppelin

The Rolling Stones w ostatnich miesiącach zaskakują aktywnością. Legendarni rockmani, którzy dopiero co udostępnili pierwszy od ośmiu lat nowy utwór, zaprezentowali kolejną nowość. Tym razem to nigdy nie opublikowany utwór z Jimmym Pagem z Led Zeppelin.

The Rolling Stones to jeden z najbardziej zaawansowanych wiekiem aktywnych zespołów. Członkowie The Rolling Stones są grubo po siedemdziesiątce, ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.

W kwietniu o Stonesach zrobiło się głośno z powodu singla „Living In A Ghost Town” będącego ich pierwszym od lat nowym utworem (o singlu szerzej pisaliśmy w artykule: „The Rolling Stones z pierwszym nowym utworem od ośmiu lat”). Teraz angielscy weterani przygotowują się do wznowienia płyty „Goats Head Soup” z lat 70. Na potrzeby promocji nowego wydawnictwa The Rolling Stones przygotowali coś specjalnego.

Na oficjalnym kanale grupy pojawił się utwór „Scarlet” z 1974 r. To nigdy niepublikowana kompozycja, w której nagraniu brał udział Jimmy Page, gitarzysta Led Zeppelin.

– Przypominam sobie, że weszliśmy do studia, kiedy Zeppelini kończyli swoją sesję. Właśnie się zbierali, a my mieliśmy zabookowany termin zaraz po nich. Jeśli dobrze pamiętam, Jimmy postanowił z nami trochę zostać – wspomina gitarzysta The Rolling Stones Keith Richards.

– To nie miał być osobny kawałek. Nastawialiśmy się na demo. Chcieliśmy po prostu zarejestrować tamte emocje, ale wyszło dobrze, więc stwierdziliśmy, że kiedyś to wykorzystamy – dodaje muzyk.

Utwór „Scarlet” udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: The Rolling Stones wystąpili w Polsce w 2018 r., grając wyprzedany koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Merch The Rolling Stones, w tym koszulki i bluzy angielskiej marki Bravado, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.