The Rolling Stones udostępnili utwór nagrany z gitarzystą Led Zeppelin

The Rolling Stones w ostatnich miesiącach zaskakują aktywnością. Legendarni rockmani, którzy dopiero co udostępnili pierwszy od ośmiu lat nowy utwór, zaprezentowali kolejną nowość. Tym razem to nigdy nie opublikowany utwór z Jimmym Pagem z Led Zeppelin.

The Rolling Stones to jeden z najbardziej zaawansowanych wiekiem aktywnych zespołów. Członkowie The Rolling Stones są grubo po siedemdziesiątce, ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.

W kwietniu o Stonesach zrobiło się głośno z powodu singla „Living In A Ghost Town” będącego ich pierwszym od lat nowym utworem (o singlu szerzej pisaliśmy w artykule: „The Rolling Stones z pierwszym nowym utworem od ośmiu lat”). Teraz angielscy weterani przygotowują się do wznowienia płyty „Goats Head Soup” z lat 70. Na potrzeby promocji nowego wydawnictwa The Rolling Stones przygotowali coś specjalnego.

Na oficjalnym kanale grupy pojawił się utwór „Scarlet” z 1974 r. To nigdy niepublikowana kompozycja, w której nagraniu brał udział Jimmy Page, gitarzysta Led Zeppelin.

– Przypominam sobie, że weszliśmy do studia, kiedy Zeppelini kończyli swoją sesję. Właśnie się zbierali, a my mieliśmy zabookowany termin zaraz po nich. Jeśli dobrze pamiętam, Jimmy postanowił z nami trochę zostać – wspomina gitarzysta The Rolling Stones Keith Richards.

– To nie miał być osobny kawałek. Nastawialiśmy się na demo. Chcieliśmy po prostu zarejestrować tamte emocje, ale wyszło dobrze, więc stwierdziliśmy, że kiedyś to wykorzystamy – dodaje muzyk.

Utwór „Scarlet” udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: The Rolling Stones wystąpili w Polsce w 2018 r., grając wyprzedany koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Merch The Rolling Stones, w tym koszulki i bluzy angielskiej marki Bravado, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV