Nie będzie powrotu Led Zeppelin? Festiwal Desert Trip nie odbędzie się

Wygląda na to, że spekulacje na temat powrotu na scenę Led Zeppelin, były mocno przesadzone. Festiwal Desert Trip, na którym zespół miał wystąpić w zamian za bagatela 14 mln dolarów, w tym roku nie dojdzie do skutku. To oficjalna informacja.

O tym, że festiwal Desert Trip w tym roku się nie odbędzie, w rozmowie z tygodnikiem „Blillboard” poinformował Paul Tollett, mieszkający na stałe w Los Angeles promotor muzyczny i założyciel festiwalu Coachella.

– Desert Trip w 2016 r. był wspaniały. To był wyjątkowy czas. Może któregoś dnia w przyszłości uda nam się jeszcze zrobić coś podobnego – powiedział Tollett, który w zeszłym roku zaprosił na festiwal m.in. Paula McCartneya, The Rolling Stones i Boba Dylana.

Wieści przekazane przez Paula Tolletta zmartwią przede wszystkim fanów Led Zeppelin, bo przypomnijmy: pobudzeni tajemniczym komunikatem „Any time now”, jaki pojawił się na oficjalnej stronie internetowej Roberta Planta, fani Zeps liczyli na to, że właśnie na festiwalu Desert Trip dojdzie do pierwszego od blisko dekady koncertu legendarnej formacji. Taką teorię przedstawił również serwis Feel Numb, powołując się na „dobrze poinformowane źródła”. W świetle najnowszych doniesień wydaje się to jednak niemożliwe

Do czego zatem odnoszą się słowa „Any time now”, które witają fanów na stronie Roberta Planta? Bardzo możliwe, że chodzi po prostu o nowy album legendarnego frontmana Led Zeppelin. Wokalista od jakiegoś czasu szlifuje materiał z The Sensational Space Shifters. Wkrótce wszystko powinno się więc wyjaśnić.

Ostatni koncert Led Zeppelin z Robertem Plantem, Jimmym Pagem i Johnem Paulem Jonesem odbył się pod koniec 2007 r. Wówczas miejsce tragicznie zmarłego perkusisty Johna Bonhama, którego nieoczekiwana śmierć w 1980 r. przerwała karierę zespołu, zastąpił jego syn Jason. Koncert ukazał się na DVD w październiku 2012 r.

DVD z ostatnim zarejestrowanym koncertem Led Zeppelin, a także pełen merch formacji znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link].

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.