Iskrzy na linii Chad Kroeger – Corey Taylor. „Jest idiotą”

Hip-hopowcy powiedzieliby, że to beef – Chad Kroeger z Nickelback kłóci się z Corey’em Taylorem, głosem Slipknot i Stone Sour. „Próbują być jak Nickelback” – o Stone Sour wypowiada się Kroeger. Taylor nie pozostaje dłużny. „Jest idiotą. Jego twarz przypomina stopę” – ciśnie wokaliście Nickelback.

Ktoś, kto z zewnątrz przygląda się wymianie zdań pomiędzy Chadem Kroegerem a Corey’em Taylorem, może powiedzieć, że ich zachowanie przypomina kłótnię dzieci w piaskownicy. Sprawa jest jednak poważna – wszak chodzi o muzykę.

– Próbują być jak Nickelback. Corey Taylor wcześniej mówił o mnie w prasie paskudne rzeczy. Mówił o tym, jak łatwo jest napisać przebój. Dobra. Pokaż mi. Pokaż mi i napisz jakiś hit – zwrócił się wokalista Chad Kroeger do Corey’a Taylora za pośrednictwem portalu Metal Covenant, po czym powściągliwie dodał: – Słyszałem jakieś ich piosenki. Są w porządku, ale nie są tak dobre, jak przeboje Nickelback. Brzmią jak podróbka Nickelback.

Na tym frontman Nickelback bynajmniej nie poprzestał. Kroeger zaatakował Corey’a Taylora bardziej personalnie, przy okazji nawiązując do Slipknot, jego drugiego zespołu.

– Musieli zakładać maski i skakać. Jak dobra może być twoja muzyka, jeśli musisz bić się na scenie, rzygać do swojej własnej maski? Muzyka powinna obejść się bez takich sztuczek, muzyka powinna być muzyką. Żaden z moich ulubionych zespołów tak nie robi. Corey Taylaor był zmęczony chowaniem się za maską. Chciał, żeby ludzie wreszcie go zobaczyli. Po to założył Stone Sour – stwierdził Kroeger.

Na odpowiedź lidera Slipknot i Stone Sour nie trzeba było długo czekać.

– Nigdy nie powiedziałem, że łatwo jest napisać hit – powiedział Taylor, udzielając wywiadu nadającej z Arizony rozgłośni KUPD. – Nie mam pojęcia na jakiej planecie on, k***a, żyje. Widocznie to planeta Kroegera. Muszą mieć tam dobre zioło, bo to idiota.

– Nie muszę mówić gównianych rzeczy. On nie jest lubianą osobą. To wszystko, co mamy o nim do powiedzenia – podsumował Taylor, odnosząc się również do reszty Nickelback: – Kocham Mike’a (Kroegera, basistę Nickelback i brata Chada), kocham każdego w tym zespole i mam z nimi naprawdę dobre relacje. Spędziłem z nimi trochę czasu. Nie mogę tylko przebywać w pobliżu „twarzy przypominającej stopę”. Jego twarz przypomina stopę. Mam rację?

– Nie mogę powiedzieć niczego o zespole, o Nickelback, bo żaden z nich nie ma z tym nic wspólnego. To on, tak że, chłopie, zwiń się w łóżku z poduszką Hello Kitty i zamknij mordę – zakończył Taylor.

A wy co o tym wszystkim sądzicie – rzeczowa polemika czy sprzeczka pomiędzy dwoma rockowymi gamoniami? A może opowiadacie się za którąś ze stron? Komentarze są dla was.

Merch Slipknot dostępny na RockMetalShop.pl via [link]
Merch Nickelback dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Rhys Asplundh (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV