Iskrzy na linii Chad Kroeger – Corey Taylor. „Jest idiotą”

Hip-hopowcy powiedzieliby, że to beef – Chad Kroeger z Nickelback kłóci się z Corey’em Taylorem, głosem Slipknot i Stone Sour. „Próbują być jak Nickelback” – o Stone Sour wypowiada się Kroeger. Taylor nie pozostaje dłużny. „Jest idiotą. Jego twarz przypomina stopę” – ciśnie wokaliście Nickelback.

Ktoś, kto z zewnątrz przygląda się wymianie zdań pomiędzy Chadem Kroegerem a Corey’em Taylorem, może powiedzieć, że ich zachowanie przypomina kłótnię dzieci w piaskownicy. Sprawa jest jednak poważna – wszak chodzi o muzykę.

– Próbują być jak Nickelback. Corey Taylor wcześniej mówił o mnie w prasie paskudne rzeczy. Mówił o tym, jak łatwo jest napisać przebój. Dobra. Pokaż mi. Pokaż mi i napisz jakiś hit – zwrócił się wokalista Chad Kroeger do Corey’a Taylora za pośrednictwem portalu Metal Covenant, po czym powściągliwie dodał: – Słyszałem jakieś ich piosenki. Są w porządku, ale nie są tak dobre, jak przeboje Nickelback. Brzmią jak podróbka Nickelback.

Na tym frontman Nickelback bynajmniej nie poprzestał. Kroeger zaatakował Corey’a Taylora bardziej personalnie, przy okazji nawiązując do Slipknot, jego drugiego zespołu.

– Musieli zakładać maski i skakać. Jak dobra może być twoja muzyka, jeśli musisz bić się na scenie, rzygać do swojej własnej maski? Muzyka powinna obejść się bez takich sztuczek, muzyka powinna być muzyką. Żaden z moich ulubionych zespołów tak nie robi. Corey Taylaor był zmęczony chowaniem się za maską. Chciał, żeby ludzie wreszcie go zobaczyli. Po to założył Stone Sour – stwierdził Kroeger.

Na odpowiedź lidera Slipknot i Stone Sour nie trzeba było długo czekać.

– Nigdy nie powiedziałem, że łatwo jest napisać hit – powiedział Taylor, udzielając wywiadu nadającej z Arizony rozgłośni KUPD. – Nie mam pojęcia na jakiej planecie on, k***a, żyje. Widocznie to planeta Kroegera. Muszą mieć tam dobre zioło, bo to idiota.

– Nie muszę mówić gównianych rzeczy. On nie jest lubianą osobą. To wszystko, co mamy o nim do powiedzenia – podsumował Taylor, odnosząc się również do reszty Nickelback: – Kocham Mike’a (Kroegera, basistę Nickelback i brata Chada), kocham każdego w tym zespole i mam z nimi naprawdę dobre relacje. Spędziłem z nimi trochę czasu. Nie mogę tylko przebywać w pobliżu „twarzy przypominającej stopę”. Jego twarz przypomina stopę. Mam rację?

– Nie mogę powiedzieć niczego o zespole, o Nickelback, bo żaden z nich nie ma z tym nic wspólnego. To on, tak że, chłopie, zwiń się w łóżku z poduszką Hello Kitty i zamknij mordę – zakończył Taylor.

A wy co o tym wszystkim sądzicie – rzeczowa polemika czy sprzeczka pomiędzy dwoma rockowymi gamoniami? A może opowiadacie się za którąś ze stron? Komentarze są dla was.

Merch Slipknot dostępny na RockMetalShop.pl via [link]
Merch Nickelback dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Rhys Asplundh (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.