Czytelnicy magazynu „Rolling Stone” wybrali najlepsze płyty roku

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – czas podsumowań i zestawień. Swojego dokonali już czytelnicy „biblii rock’n’rolla”, czyli magazynu „Rolling Stone”. Nie zabrakło w nim najgłośniejszych rockowych i metalowych płyt roku. Na podium znaleźli się m.in. David Bowie i Metallica.

Patrząc na to, na jakie albumy wskazali czytelnicy magazynu „Rolling Stone”, zapytani o najważniejsze płyty 2016 r., można popaść w niemałą konsternację. W zestawieniu przygotowanym w oparciu o ich opinie króluje rock. Znalazły się w nim nowe płyty i The Rollings Stones, i Metalliki, są też The Mokees. Wniosek: był to rok powrotów tych, których znamy i lubimy – czyli dobry rok.

Ale podsumowanie dokonane przez czytelników „Rolling Stone’a” przypomina również, że rok 2016 okazał się jednocześnie dla fanów rocka bezlitosny. Na jego szczycie znalazł się bowiem nieodżałowany David Bowie. Muzyk odszedł 10 stycznia tego roku, dwa dni po premierze płyty „Blackstar”. To właśnie ten krążek czytelnicy pisma uznali za najważniejszy album mijającego roku.

Kto jeszcze znalazł się w zestawieniu? Oto ono:

1. Dawid Bowie – „Blackstar”
2. Beyonce – „Lemonade”
3. Metallica – „Hardwired… to Self Destruct”
4. Gwen Stefani – „This Is What the Truth Feels Like”
5. The Monkees – „Good Times”
6. Radiohead – „A Moon Shaped Pool”
7. The Rolling Stones – „Blue & Lonesome”
8. Drive-By Truckers – „American Band”
9. Frank Ocean – „Blonde”
10. Iggy Pop – „Post Pop Depression”

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.