Czy Metallica się sprzedała? Kolejny #zływieczór

Może nie skończyła się na „Kill Em’ All”, ale wysokimi cenami biletów na swój polski koncert Metallica wzbudziła sporo kontrowersji, zrażając do siebie część wieloletnich fanów. Czy rzeczywiście jest się na co złościć, 13 maja w krakowskiej Spółdzielni Ogniwo zastanowią się uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu #zływieczór.

O koncercie Metalliki, który odbędzie się 28 kwetnia 2018 r. na deskach Tauron Areny Kraków, zrobiło się głośno na długie miesiące wcześniej – i to z co najmniej kilku powodów. Wiele emocji wzbudziły ceny biletów, sięgające nawet 10 tys. zł. Co mówią one o zespole i kierunku, w jakim zmierza dziś metal? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukają uczestnicy kolejnego spotkania z cyklu #zływieczór.

W spotkaniu wezmą udział m.in. Agnieszka Barańska (Radio Kraków), Lesław Dutkowski (twórca kultowego Metal Maxa), Jarek Szubrycht („Gazeta Magnetofonowa”), Łukasz Szymański (Overkill.pl) i Zbigniew Zegler (Universal Music Polska). Początek o godz. 19.15. Miejsce: Spółdzielnia Ogniwo w Krakowie.

„Niektórzy mówią, że Metallica sprzedała swoje idee i zmieniła się w markowe przedsiębiorstwo. Ale czy kiedykolwiek stały za nią jakiekolwiek idee poza coraz większą sławą, solidną zabawą, a wreszcie komercyjnym sukcesem?” – zastanawiają się organizatorzy i dodają: „Kolejny #zływieczór, dla którego punktem wyjścia są dyskusje wokół krakowskiego koncertu Metalliki, to świetna okazja, żeby porozmawiać o muzyce, komercji i autentyzmie. Wszak i metal po części jest dziedzicem hippisowskiej wiary, że młodzi zmieniają świat na lepsze, a przynajmniej kontestują świat starszych od siebie. Ale dziś, gdy „Seek & destroy” i „The Four Horseman” to dość leciwe kawałki, trudno byłoby uwierzyć Metallice, że wciąż chce zadzierać z całym światem, że ma gdzieś mieszczańskie konwenanse itp.”.

Jarek Szubrycht napisał natomiast na blogu: „To smutne, że człowiek żyje tak długo, że musiał doczekać czasów, kiedy jego idole z lat pacholęcych – którzy zostali idolami nie tylko dlatego, że grali fajne piosenki, ale też dlatego, że byli jak starsi kumple, totalnymi swojakami, fanami Venom w podartych dżinsach – dali się zżuć i strawić muzycznemu showbizowi tak bardzo, że stali się uosobieniem jego najgorszych bolączek”.

A może nic się nie stało i marudzą po prostu ci, którzy nie zdążyli kupić albo nie stać ich na bilety?

W imieniu organizatorów zapraszamy na #zływieczór!

#zływieczór to cykl debat poświęconych muzyce metalowej organizowanych w Spółdzielni Ogniwo z inicjatywy Krzysztof Wołodźki, dziennikarza i publicysty.

Merch Metalliki dostępny via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.