Black Sabbath pożegnali się ze sceną. Zobacz ostatni koncert zespołu

Po blisko 50 latach od momentu powstania do historii przechodzi grupa Black Sabbath. Trasa „The End”, którą zespół miał pożegnać się z fanami, dobiegła końca. Legendarni prekursorzy metalu po raz ostatni zagrali razem w wypełnionej po brzegi hali Genting Arena w Birmingham. Wszystko zarejestrowały kamery.

Choć niektórzy wciąż spekulują, że to jeszcze nie koniec historii Black Sabbath, trasa, w ramach której grupa miała pożegnać się ze sceną, dobiegła końca – i wygląda na to, że rzeczywiście było to pożegnanie z fanami.

W sobotę, 4 lutego, Black Sabbath – z Ozzym Osbournem, Tonym Iommi i Geezerem Butlerem w składzie – zagrali w Genting Arenie w rodzinnym Birmingham, wykonując 15 klasycznych kawałków. Zakończyli tym najbardziej znanym – występ zwieńczył bowiem streamowany na facebookowym profilu zespołu kultowy „Paranoid”. Żegnając się z publicznością, artyści podziękowali fanom za 50 lat wsparcia.

Jeszcze przed koncertem wzruszony Ozzy Osbourne mówił brytyjskiej prasie, jak wiele znaczy dla niego Black Sabbath. Przyznał również, że Sabbath był prawdziwym metolowym zespołem i że za jego sukcesem bynajmniej nie stał marketing.

– Byliśmy czterema chłopakami, którzy mieli marzenia i spełnili je, wykraczając poza najśmielsze oczekiwania – powiedział Ozzy.

Głos Black Sabbath zaznaczył, że nie ma mowy o powrocie legendarnej formacji i że koncert w Birmingham był jej ostatnim występem. Sam jednak nie zamierza odchodzić na emeryturę. Jeszcze niedawno mówił, że zamierza nagrać solowy album i kontynuować karierę. Szczegółów odnośnie jego planów póki co brak – tak jak informacji na temat przyszłości reszty składu.

Przypomnijmy: trasa „The End”, która zakończyła się w miniony weekend, miała również polski akcent. 2 lipca grupa Black Sabbath wystąpiła w Tauron Arenie Kraków.

Zespół powstał w 1968 r. Przez ostatnie 50 lat zapoczątkował wiele podgatunków muzyki metalowej, takich jak heavy- czy doom metal. Ostatni album Black Sabbath to „13”, wydany w 2013 r.

Merch Black Sabbath dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Mark Weiss/Blacksabbath.com

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV