Uratował Eddiego Veddera. Dostał od Pearl Jam 70 tys. $

Członkowie formacji Pearl Jam pokazali, że potrafią okazać wdzięczność. Wszyscy solidarnie wpłacili po 14 tys. dolarów na konto mężczyzny, który kilkanaście lat temu uratował życie lidera grupy, Eddiego Veddera. O sprawie poinformował serwis Loudwire.

Dopiero co pisaliśmy o wspaniałym geście wokalisty Pearl Jam, który wysłał ubogiej rodzinie czek w wysokości 10 tys. dolarów, a tymczasem już pojawiły się doniesienia o kolejnym przejawie filantropii – tym razem nie tylko ze strony Veddera, ale również pozostałych członków Pearl Jam.

Jak podaje serwis Loudwire, wszyscy członkowie zespołu wpłacili po 14 tys. dolarów na konto mężczyzny, któremu jak głosi legenda, Eddie Vedder zawdzięcza życie. Jak to się stało, że frontman Pearl Jam zaciągnął taki dług u obcego mężczyzny?

Przeszło dekadę temu Eddie Vedder miał wybrać się na spływ kanałem Pailolo na Hawajach. Kiedy wraz z 6-osobową załogą przepływał pomiędzy wyspami Maui i Molokai, jego łódka wywróciła się, a Vedder wraz z dwoma współtowarzyszkami odseparowany od łódki wylądował w wodzie. Pomocy udzielili mu przypadkowi ludzie – ojciec z córką, którzy szczęśliwie płynęli tym samym kanałem.

Jak przypomina Loudwire, Vedder podzielił się z fanami tą historią podczas koncertu w 2013 r., chwilę później zapraszając na scenę Ashley Baxter, dziewczynę, która wraz z ojcem udzieliła mu pomocy, by zadedykować jej utwór „Future Days”.

Teraz role się odwróciły. Pomocy potrzebuje Keith Baxter, mężczyzna, który uratował Veddera. Jego życie jest zagrożone na skutek nieszczęśliwego wypadku i będącej jego konsekwencją infekcji. Na platformie GoFundMe uruchomiono zbiórkę mającej pokryć koszty leczenia mężczyzny.

Wśród darczyńców pojawiło się pięciu, którzy wpłacili po dokładnie 14 tys. dolarów. Czterech z nich anonimowo; piąty postanowił się podpisać. To gitarzysta Pearl Jam Stone Gossard.

Nie ma mowy o przypadku – w rozmowie z serwisem The Inertia Karen Baxter, żona Keitha Baxtera, potwierdziła: grupa Pearl Jam w sumie wsparła rodzinę Baxterów kwotą 70 tys. dolarów. Podziwiamy.

Lubicie Pearl Jam? Merch zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Danny Clinch/materiały prasowe

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.