Eddie Vedder kontra cisza nocna. 25 tys. dolarów za przedłużenie koncertu

25 tys. dolarów za możliwość dokończenia koncertu? To dużo, ale nie dla Eddiego Veddera. Wokalista Pearl Jam miał wypisać czek o takiej wysokości, by móc w spokoju dokończyć występ w Dublinie. O wszystkim rozpisują się lokalne media.

Goszcząc w Dublinie, Eddie Vedder nie miał zamiaru grać na pół gwizdka. Wręcz przeciwnie – głos Pearl Jam do stolicy Irlandii przyleciał z setlistą, na której znalazło się ponad 30 utworów. Problem w tym, że na scenie pojawił się przed godz. 21.00 czasu miejscowego, a zasady panujące w dublińskiej 3Arenie, gdzie odbywał się koncert, są nieubłagane i nie przewidują grania w czasie ciszy nocnej. Za ich złamanie grozi kara w wysokości 25 tys. dolarów, czyli blisko 100 tys. zł.

Eddie Vedder nie zamierzał jednak skracać swojego show. Nie zamierzał też protestować i w przerwie pomiędzy utworami niewzruszony wypisał czek na kwotę bagatela 25 tys. dolarów – a przynajmniej taką wersję zdarzeń podają irlandzkie media, powołując się na informacje podane na oficjalnym forum Pearl Jam.

Wychodzi na to, że dla Eddiego Veddera dobry koncert jest wart więcej niż pieniądze. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy przypadek, kiedy wokalista Pearl Jam okazuje się hojnym człowiekiem. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Vedder wysłał zagrożonej eksmisją rodzinie z Maryland czek w wysokości 10 tys. dolarów. Niedługo później wysłał podobny czek człowiekowi, który kiedyś uratował mu życie, ale z jeszcze wyższą kwotą (14 tys. dolarów). Trzeba przyznać, że ma gest. Podziwiamy.

Merch Pearl Jam znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Side Stage Collective (CC BY-ND 2.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.