Nergal na antenie BBC. Iggy Pop zaśpiewał „My Church Is Black”!

Można go lubić lub nie, ale jedno jest pewne – Nergal to jeden z najbardziej cenionych Polaków w muzycznym biznesie. Jest na to kolejny dowód: piosenka Me And That Man, nowego projektu lidera Behemotha, trafiła na antenę BBC. Wszystko przez Iggy’ego Popa, który postanowił zaśpiewać ją w swoim programie!

Rzadko zdarza się, by zagraniczne legendy przejawiały zainteresowanie twórczością polskich artystów, ale Nergal gra w lidze światowej – i to jak się okazuje, nie chodzi wyłącznie o Behemotha, z którym od lat zapełnia sale koncertowe na całym świecie.

Coraz głośniej robi się o Me And That Man, bluesowo-folkowym projekcie stworzonym przez Nergala wespół z Johnem Porterem. Częściowo przez kontrowersje, w tym niedawny teledysk z zakonnicą masturbującą się przed obrazem z Jezusem, ale też przez walory stricte muzyczne, które docenił sam Iggy Pop.

Legendarny rockman, od lat lubujący się w akustycznych, bluesowych songach, postanowił zagrać i zaśpiewać podczas swojego autorskiego programu w BBC 6 Music utwór Me And That Man „My Church Is Black”. Oznacza to, że piosenka poleciała w eter za pośrednictwem jednej z najważniejszych stacji muzycznych na świecie – i to za sprawą prawdziwej supergwiazdy!

Przypominamy: „My Church Is Black” to pierwszy singiel z płyty „Songs of Love and Death”, pierwszego albumu Me And That Man. Naszą recenzję krążka możecie sprawdzić via [link]

Utwór „My Church Is Black” udostępniamy poniżej.

Daty polskich koncertów Me And That Man sprawdzicie w artykule „Nergal i Porter ruszą w Polskę. Znamy szczegóły trasy Me And That Man”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV