Lemmy zostanie wprowadzony do Hall of Heavy Metal History

Nowa nagroda w świecie ciężkich brzmień. 18 stycznia 2017 r. w Anaheim Expo Center w Kalifornii po raz pierwszy będziemy świadkami wprowadzenia zasłużonych metalowców do Hall of Heavy Metal History. Wśród uhonorowanych m.in. Lemmy Kilmister, Ronnie James Dio i Randy Rhoads.

Skoro rockmani mają Rock & Roll Hall of Fame, to i metalowcy muszą mieć swoją halę zasłużonych. I od teraz będą ją mieć – 18 stycznia 2017 r. po raz pierwszy odbędzie się ceremonia wprowadzenia zasłużonych muzyków metalowych do Hall of Heavy Metal History.

Ceremonia odbędzie się w kalifornijskim Anaheim. Poprowadzi ją Eddie Trunk, legenda amerykańskiej publicystyki muzycznej, a przy okazji jeden z najbardziej zajadłych krytyków Rock & Roll Hall of Fame (Turner często atakował Rock & Roll Hall of Fame za ignorowanie w dorocznych nominacjach heavy metalu i ciężkiego rocka, określając ją jako „Hall of Shame”).

Którzy muzycy znajdą się w zaszczytnym gronie artystów wprowadzonych do Hall of Heavy Metal History? To już wiemy. Pośmiertnie uhonorowani zostaną Lemmy Kilmister (Motörhead), Ronnie James Dio (Blac Sabbath, Rainbow) i Randy Rhoads (gitarzysta pierwszego składu zespołu Ozzy’ego Osbourne’a). W ich imieniu wyróżnienia odbiorą odpowiednio: Todd Singerman (menedżer Lemmy’ego), Wendy Dio (wdowa po wokaliście) oraz Kelly i Kathy Rhodes (rodzeństwo Randy’ego Rhodesa).

Wyróżnienie odbiorą również artyści żyjący: Rudy Sarzo (Ozzy Osbourne, Whitesnake), Frankie Banali (Quiet Riot), Ross Friedman (Manowar), Don Airey (Deep Purple) i grupa Scorpions.

Na tym jednak nie koniec. Do Hall of Hevy Metal History wprowadzane zostaną także wytwórnie, bary i inne firmy związane z przemysłem muzycznym, a dokładniej: z jego ostrzejszym obliczem. Na początek będą to Metal Blade Records, klub Rainbow Bar & Grill oraz firma Sabian Cymbals, kanadyjski producent talerzy perkusyjnych.

Za powstanie Hall of Heavy Metal History odpowiedzialna jest wspierająca osoby niepełnosprawne oraz dzieci cierpiące na nowotwory organizacja Drums and Disabilities. Podczas gali wystąpią m.in. Dio Disciples, Ross The Boss, Budderside i Diamond Lane. Wpływy z imprezy zasilą konto fundacji Ronnie James Dio Stand Up And Shout Cancer Fund.

fot. Andreas Lawen (CC BY-SA .3.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.