Powstała gra o Motörhead. „Lemmy był nią podekscytowany”

Lemmy Kilmister w grze komputerowej? Nie ma rzeczy niemożliwych. Firma Haemimont Games stworzyła grę poświęcona grupie Motörhead, będącą dodatkiem do popularnej serii Victor Vran. Jeśli lubicie rockowo-metalowy klimat i RPG, musicie to sprawdzić!

„Lemmy był podekscytowany tą grą” – wspomina Phil Campbell, gitarzysta Motörhead, przy okazji premiery gry Motörhead Through the Ages.

Najnowsze dziecko firmy Haemimont Games to dodatek do wydanej w połowie 2015 r. gry Victor Vran. Jego uniwersum nawiązuje do historii i wizerunku Motörhead – bo choć w grze nie chodzi o granie szalonych koncertów, a o zabijanie potworów, klimat dodatku został zaczerpnięty z okładek i tekstów zespołu.

– Jestem zachwycony efektem końcowym. Tak jak znam Lemmy’ego, wiem, że on również by był – nie ma wątpliwości Phil Campbell. – Dla każdego fana Motörhead to wspaniała okazja, by połączyć się z zespołem.

– Ta gra żyje i oddycha klimatem Motörhead – dodaje Jens Drinkwater z Global Merchandising Services. – Załoga Haemimont Games przyłożyła się, by dostarczyć graczom prawdziwe, autentyczne przeżycia.

Dodatkowe przeżycia zapewnia ścieżka dźwiękowa gry. Złożyły się na nią utwory Lemmy’ego i spółki, w tym kilka nigdzie niepublikowanych dotąd utworów Motörhead. Ma to stanowić dodatkową zachętę do sięgnięcia po grę.

Gotowi by stawić czoła Królowej Potępionych wraz z najbardziej rock’n’rollowym bandem w historii? Grę znajdziecie na stronie Microsoft Polska.

Trailer udostępniamy poniżej.

Merch Motörhead dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Andreas Lawen (CC BY-SA .3.0)

1 komentarz do “Powstała gra o Motörhead. „Lemmy był nią podekscytowany””

  1. Ktoś jest tutaj mocno do tyłu. Już od bardzo dawna istnieje gra video o tytule Motörhead, która nie tylko została wydana na PC, ale przede wszystkim na automaty Coin – op, niestety, z tego co wiem nie była wielkim hitem, jakkolwiek fajnie oprawiona, grywalna i „miodna”

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.