Bono zwraca się do Polaków na koncercie U2. „Jesteśmy z wami!”

Niecodzienne zdarzenie z Polską w roli głównej na koncercie U2. W czasie występu Bono zaprosił na scenę fana z polską flagą, by następnie rzucić ze sceny: „Mam przesłanie miłości i wolności dla naszych braci i sióstr w Polsce, którym zabiera się wolność”. Wszystko zarejestrowały kamery.

Jesteśmy dalecy od komentowania tego, co dzieje się w Polsce. Inne podejście ma Bono, lider U2, który na koncercie zespołu w Amsterdamie nieoczekiwanie zabrał głos w sprawie bieżących wydarzeń w naszym kraju.

Zaczęło się od wykonania przez U2 utworu „New Year’s Day”, początkowo napisanego jako wyznanie miłosne Bono do żony, później jednak zmienionego pod wpływem inspiracji wokalisty ruchem Solidarności i postacią Lecha Wałęsy. Gdy pierwsze dźwięki „New Year’s Day” wypełniły Amsterdam Arenę, polscy fani obecni na miejscu wyciągnęli narodowe flagi. Jednego z nich Bono postanowił zaprosić na scenę.

– Mam przesłanie miłości i wolności dla naszych braci i sióstr w Polsce, którym zabiera się wolność – rzucił ze sceny frontman U2, stojąc na scenie obok fana trzymającego w rękach polską flagę. – Jesteśmy z wami!

Powstrzymujemy się od komentarza. Wy możecie zabrać głos w komentarzach. Poprzestaniemy na odnotowaniu, że to nie pierwszy raz, kiedy Bono publicznie odnosi się do spraw Polski. W zeszłym roku Irlandczyk, przemawiając w amerykańskim Senacie, zwrócił uwagę na rosnące w siłę prawicowe tendencje w Polsce i na Węgrzech.

– Musimy stawić czoła zagrożeniu, a jakie uważam nacjonalizm – stwierdził Bono, wskazując na „hipernacjonalizm” w Polsce i na Węgrzech.

Przypomnijmy: U2 gra obecnie specjalną trasę z okazji 30-lecia płyty „The Joshua Tree”. Tournée nie obejmuje Polski.

Merch U2 znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Peter Neill (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.