U2 zapowiadają nowy album. Jest pierwszy singiel

Zgodnie z zapowiedzią 6 września grupa U2 zaprezentowała nowy utwór – pierwszy promujący mający ukazać się jeszcze w tym roku album „Songs of Experience”. Oto „You’re The Best Thing About Me”, jeszcze gorąca nowość od U2!

Długo zwodzili fanów członkowie U2, ale w końcu dali im to, na co czekali. Przed tygodniem Bono & Co. opublikowali pierwszy premierowy utwór od 3 lat. Co ciekawe, udostępniony przez grupę 30 sierpnia „Blackout” – choć trafi na zapowiadany album zespołu – nie miał statusu oficjalnego singla. Ma go za to piosenka „You’re The Best Thing About Me”, najnowszy utwór irlandzkiej formacji.

Jeśli wierzyć zapowiedziom zespołu, krążek trafi na sklepowe półki na przestrzeni najbliższych miesięcy. Jego premierę wstępnie ustalono na 1 grudnia. Materiał powstał w większości w czasie trasy Innocence + Experience Tour, którą grupa zagrała w 2015 r. Album pierwotnie miał się ukazać wcześniej – jeszcze w 2016 r. Ostatecznie jednak jego premierę przełożono, sam zespół zaś skupił się na koncertowaniu.

Przypomnijmy: członkowie U2 cały czas świętują 30-lecie płyty „The Joshua Tree”. Kolejna odsłona rocznicowej trasy wystartowała 3 września. Planowo tournée ma zakończyć się 25 października koncertem w Sao Paulo.

Jak na razie ostatnim albumem w dorobku U2 pozostaje „Songs of Innocence” z 2014 r.

Najnowszy utwór formacji udostępniamy poniżej.

Merch U2 znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Aaron Corbijn

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.