Członkowie U2 zagrali w Kijowskim metrze. Koncert przejdzie do historii

U2 wspierają Ukrainę. Bono i The Edge przybyli do Kijowa, by zagrać koncert dla osób chowających się przed rosyjskimi atakami bombowymi w kijowskim metrze. Wyjątkowe wydarzenie zarejestrowały kamery.

Bono i pozostali członkowie U2 są znani ze swojej wieloletniej działalności dobroczynnej. Irlandzka gwiazda muzyki zaskoczyła wszystkich, pojawiając się w ogarniętej wojną Ukrainie. Na miejscu Bono i The Edge udali się do kijowskiego metra, które obecnie pełni funkcję schronu, by zagrać koncert dla doświadczonych krwawym konfliktem osób z Ukrainy.

„Prezydent Zełeński zaprosił nas, żebyśmy wystąpili w Kijowie i w ten sposób pokazali swoją solidarność z narodem ukraińskim. Po to też przybyliśmy” – w krótkim komunikacie w mediach społecznościowych napisali U2, zdradzając kulisy swojej wizyty.

W sieci są już nagrania koncertu. Możemy na nich zobaczyć, jak Bono i The Edge z U2 wykonują w podziemiach Kijowa m.in. klasyk „Stand by me” Bena E. Kinga i swój superprzebój „With or Without You” z ikonicznej płyty „The Joshua Tree”. Muzykom na scenie towarzyszyli członkowie ukraińskiej grupy Antytila.

Nagrania udostępniamy poniżej.

Członkowie U2 nie są pierwszymi gwiazdami, które ostatnio pojawiły się w Ukrainie. Krótko po wybuchu wojny w Przemyślu dał się sfotografować Sean Penn. Aktor był w Kijowie wspierać Ukraińców. W stolicy Ukrainy była też Angelina Jolie. Aktorka udała się do Kijowa jako wysłanniczka Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

CZYTAJ TEŻ: PIERWSZY UTWÓR PINK FLOYD OD BLISKO 30 LAT. TO REAKCJA NA WOJNĘ W UKRAINIE

Wojna w Ukrainie trwa, a poszkodowani nią szczególnie potrzebują dziś naszego wsparcia. Zachęcamy do wspierania osób z Ukrainy na wszystkie możliwe sposoby. Więcej informacji można znaleźć na stronach, których adresy udostępniamy poniżej.

Rządowa strona #PomagamUkrainie: www.pomagamukrainie.gov.pl

Polski Czerwony Krzyż: www.pck.pl/na-pomoc-ukrainie/

Polska Akcja Humanitarna: www.pah.org.pl

Fundacja Ocalenie: www.ocalenie.org.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.