To jeszcze nie koniec Black Sabbath? Tony Iommi nie składa broni

Jeśli chodzi o żegnanie się ze sceną, gwiazdy rocka rzadko kiedy bywają słowne i niewykluczone, że tak samo będzie z grupą Black Sabbath. Tony Iommi, gitarzysta legendarnej formacji, zdradził, że pracuje nad nowym wydawnictwem Sabs.

Trwająca blisko pół wieku historia Sabs na początku lutego zakończyła się w wypełnionej po brzegi Genting Arenie w Birmingham, gdzie Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i William Ward zagrali swój ostatni koncert jako Black Sabbath. I choć Ozzy Osbourne po opuszczeniu sceny zapewniał, że na powrót legendarnego zespołu nie ma co liczyć, temat wrócił szybciej niż można się było tego spodziewać.

W rozmowie z telewizją NBC News Tony Iommi, autor riffów największych evergreenów Black Sabbath, wyjawił, że pracuje nad miksem ścieżek z ostatniego koncertu grupy. W przyszłości może to zaowocować nowym albumem koncertowym autorów kultowego „Paranoid”.

– Na pewno nie odpuściłem sobie grania i robienia tego typu rzeczy – zaznaczył Iommi. – Gdy zachorowałem, musiałem spojrzeć na pewne sprawy inaczej, bardziej przytomnie. Czuję się świetnie, ale wciąż chodzę na badania i testy. W tej chwili wszystko jest w porządku – zapewnił muzyk.

Przypomnijmy: w 2011 r. u Iommiego zdiagnozowano raka. Mimo poważnej choroby udało mu się nagrać z Black Sabbath album „13” oraz zagrać dziesiątki koncertów – m.in. w ramach pożegnalnej trasy Sabs wymownie nazwanej The End.

Warto przypomnieć, że po oficjalnym zakończeniu kariery przez Black Sabbath nie próżnuje również Ozzy Osbourne, który ma w planach solowy album i kolejne koncerty. Geezer Butler niedawno zdradził natomiast, że przed rozpoczęciem pożegnalnego tournée Black Sabbath mieli w planach wydanie jeszcze jednej, bluesowej płyty, która niewykluczone, że zostanie jeszcze nagrana.

Czy zatem czeka nas huczny powró Black Sabbath? Nie zapeszamy.

Grupa Black Sabbath powstała w 1968 r. Przez ostatnie 50 lat zapoczątkowała wiele podgatunków muzyki metalowej, takich jak heavy- czy doom metal. Jej ostatni album to „13”, wydany w 2013 r.

Merch Black Sabbath dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV