Ross the Boss z Manowar zostanie włączony do Hall of Heavy Metal History

Jeśli metal to religia, zespół, który założył, to jego najwierniejsi wyznawcy. Ross Friedman, szerzej znany jako Ross the Boss i pierwsza gitara kultowej formacji Manowar, zostanie wprowadzony do Hall of Heavy Metal History. Wszystko wydarzy się 3 sierpnia – na festiwalu Wacken Open Air.

Skoro rockmani mają Rock & Roll Hall of Fame, to i metalowcy muszą mieć swoją halę zasłużonych. I od niedawna ją mają – począwszy od 18 stycznia 2017 r., funkcjonuje Hall of Heavy Metal History, instytucja nagradzająca heavymetalowe legendy, a także wytwórnie, bary i inne firmy związane z ostrzejszym obliczem fonografii.

Pierwsza ceremonia wprowadzenia zasłużonych metalheadów do Hall of Heavy Metal History odbyła się na początku roku w kalifornijskim Anaheim. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. odznaczeni pośmiertnie Lemmy Kilmister (Motörhead), Ronnie James Dio (Blac Sabbath, Rainbow) i Randy Rhoads (gitarzysta pierwszego składu zespołu Ozzy’ego Osbourne’a).

Do wymienionych gigantów 3 sierpnia, podczas pierwszego dnia festiwalu Wacken Open Air, dołączy Ross the Boss, współzałożyciel i gitarzysta grupy Manowar w latach 1980-1989.

– To wielki zaszczyt móc współpracować z Wacken i włączyć Rossa Friedmana do grona światowych ambasadorów metalu – mówi Pat Gesualdo, założyciel i szef Hall of Heavy Metal Shistory. Jeśli ktoś zasługuje na tę nagrodę, to właśnie Ross. Ross przez lata pracował ekstremalnie ciężko pracował, by metal mógł trwać i się rozwijać.

– Cieszymy się, mogąc być częścią tej wyjątkowej ceremonii i mając okazję po raz pierwszy ugościć Rossa na naszej scenie – dodaje Thomas Jensen, jeden z promotorów Wacken.

Warto odnotować, że za powstanie Hall of Heavy Metal History odpowiedzialna jest wspierająca osoby niepełnosprawne oraz dzieci cierpiące na nowotwory organizacja Drums and Disabilities. Sama nagroda ma charakter non-profit.

Aktualnie Ross the Boss występuje z własnym zespołem. W jego skłąad wchodzą wokalista Let Us Prey Marc Lopes, basista Symphony X Mike LePond i były perkusista Manowar Kenny „Rhino” Earl.

Pełen merch Manowar, w tym koszulki, naszywki i płyty CD, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV