Ozzy Osbourne i Zakk Wylde łączą siły. Będą wspólne koncerty

Ozzy Osbourne i Zakk Wylde ponownie łączą siły. Gitarzysta uzupełni skład grupy Prince of Darkness, z którą dołączy do wokalisty Black Sabbath, mającego w planach dać w tym roku jeszcze kilka koncertów. Dla obu rockmanów będą to pierwsze wspólne występy od ponad 10 lat.

Grupa Black Sabbath oficjalnie zakończyła karierę, ale Ozzy Osbourne ani myśli żegnać się ze sceną. Legendarny wokalista zapowiedział już, że w przyszłym roku ukaże się jego nowy solowy album. Przed jego premierą Ozzy zagra kilka koncertów w Stanach Zjednoczonych. I bynajmniej nie wyruszy na nie sam.

Do koncertowego składu Ozzy’ego Osbourne’a dołączy Zakk Wylde, znakomity gitarzysta, który z wokalistą Black Sabbath zna się doskonale – obaj muzycy współpracowali ze sobą w latach 1987-2009. O wszystkim poinformował sam Ozzy, umieszczając na swoim facebookowym fanpage’u wspólne zdjęcie z liderem Black Label Society, a także obszerną informacją, z której wynika, że w koncertowej świcie Ozzy’ego Osbourne’a znajdą się ponadto Rob „Blasko” Nicholson (bas), Tommy Clufetos (perkusja) i Adam Wakeman (klawisze).

– Jestem szczęśliwy, mogąc wyruszyć w trasę z Zakkiem, Blasko, Tommym i Adamem – mówi Ozzy. – To jest to, co robię. Trasa to moja rzeczywistość – dodaje.

Pierwszy wspólny koncert Ozzy, Zakk i reszta składu mają zaplanowany na 14 lipca. Będzie to gig w Oshkosh w stanie Wisconsin. Następnie supergrupa zaatakuje Chicago, Stugis w Dakocie Południowej i Cartersville w Illinois.

Wkrótce ma pojawić się więcej dat.

Merch Black Sabbath dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Andreas Lawen (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV