Jak powstają gitary Zakka Wylde’a? Muzyk odpowiada żartobliwym filmem

Choć wygląda jak nieokrzesany wiking i wyciska ze swoich gitar srogie dźwięki, Zakk Wylde lubi pożartować. Tym razem lider Black Label Society w żartobliwy sposób postanowił wytłumaczyć fanom, jak powstają jego gitary.

„Ludzie od dawna pytają mnie: ej, Zakk, skąd bierzesz drewno na swoje gitary?” – przyznaje muzyk, który w żartobliwy sposób postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości. Na jego kanale pojawił się krótki film, zdradzający sekrety produkcji instrumentów Wylde Audio (tak nazywa się linia gitar Zakka Wylde’a).

Podlewanie drzew specjalnym preparatem, a następnie smarowanie kawałków drewna sosem, którego działanie Zakk na potrzeby filmu prezentuje na własnym przykładzie. Cóż, czego nie robi się dla dobrego marketingu…

Mniej zorientowanym wyjaśniamy: Zakk Wylde, lider Black Label Society, a wcześniej etatowy członek zespołu Ozzy’ego Osbourne’a, posiada własną linię gitar, które sprzedaje na mocy umowy z Schecter Guitars. Nazwy modeli gitar firmowanych przez Zakka nawiązują do nordyckiej mitologii. Wśród nich jest również najbardziej charakterystyczny model Odin Grail Bullseye.

Gitary Wylde Audio nie są jednak tanie – najtańsze to wydatek rzędu 1000 dolarów. Jeżeli nie macie takiej gotówki, zawsze możecie rozejrzeć się za miniaturami gitar Zakka. Znajdziecie je na RockMetalShop.pl via [link]

Jeśli chodzi o artystyczne poczynania Zakka, w ubiegłym roku ukazał się jego drugi solowy album „Book of Shadows II” – drugi i zarazem pierwszy od przeszło 20 lat. Najnowszy klip promujący to wydawnictwo to „Lost Prayer”.

O teledysku i ostatniej płycie Zakka Wylde’a więcej pisaliśmy w artykule „Zakk Wylde pokazał nowy teledysk. Tak brzmi łagodne oblicze rockmana”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.