CIĘŻKI TYDZIEŃ: Aberrancy – „Transmission”

Praca od rana do wieczora, zdające się nie mieć końca zajęcia czy lekcje, na które spóźniasz się jak Axl Rose na swoje koncerty – opcji jest wiele, ale cel ten sam: dotrwać do weekendu. Koniec tygodnia może okazać się wyjątkowo ciężki. My dokładamy do pieca, prezentując nowe, ciężkie brzmienia – w myśl zasady klina klinem. Tym razem dziarscy rockersi z Piły: Aberrancy.

Mają po 16-20 lat, ale bez kompleksów grają swoje. Zgodnie z zasadą, że młodość nie lubi kompromisów, stawiają na naturalność i spontaniczność. I choć doświadczenie nie jest ich mocną stroną, mają coś, czego niejeden stary wyjadacz mógłby im pozazdrościć – świeżość i brak jakichkolwiek krępacji.

„Aberrancy powstało w październiku 2015 r. w Pile i dzierga muzykę okołometalową oscylującą wokół stoner rocka” – tak przedstawiła nam się grupa, dzieląc się z nami swoim najnowszym materiałem.

Po niespełna dwóch latach działalności chłopaki z Aberrancy nagrali epkę, która mimo niedoskonałości przyciąga uwagę. Albo inaczej: przyciąga uwagę dzięki nim.

W czasach, gdy wszystko wydaje się przesadnie dopracowane, a produkcja kastruje nawet największych rockowych zawadiaków, materiał taki, jak „Transmission”, potrafi zaciekawić, wpisując się w nurt garażowej, stonerowej alternatywy. Jest surowy, nieokrzesany, momentami amatorski, ale na pewno nie jest nudny. Jest nieprzewidywalny. Zaskakuje tak potknięciami, jak momentami absolutnie rasowymi, niewiele ustępującymi patentom wymiataczy pokroju formacji Humulus, Black Royal czy – z nieco innej strony – Orange Goblin.

Jest tu i stonerowy ciężar powolnych riffów, i growl, przy czym wszystko trzyma przyzwoity poziom. Ujmują postrzelone solówki z hardrockowym zacięciem, np. w „Chained Reality”, swoje robi ogólnie narwany charakter materiału. Chwilami Aberrancy brzmią trochę jak jeźdźcy bez głowy, ale czy to źle? Nie. Na nabranie ogłady mają czas, a energia zawsze w cenie – zwłaszcza tak czadowa i nieokrzesana.

Cały materiał z „Transmission” możecie znaleźć na YouTube. Sprawdzając go, nie spodziewajcie się wyrachowania ani tym bardziej schematów. Liczcie raczej na solidną dawkę niewymuszonego, rockowego brudu prosto z głębokiego undergroundu, gdzie poza mocnym kopnięciem i dobrym brzmieniem niewiele się liczy. Przymknijcie oko na niedociągnięcia, zwróćcie uwagę na polot. Bo jeśli tak brzmi świeża krew polskiego ciężkiego stoner rocka/metalu, nie musicie się o niego obawiać. Aberrancy dają radę. Bardzo.

Materiał z „Transmission” udostępniamy poniżej. Zespołowi serdecznie dziękujemy za nadesłanie nam swojego materiału!

Aberrancy możecie śledzić na Facebooku via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.