CIEŻKI TYDZIEŃ: Bantha Rider – „Bantha Rider EP”

Konsekwencje weekendowego odlotu, twarde lądowanie w pracy czy może galopada codziennych spraw – powodów jest wiele, ale początek tygodnia może okazać się wyjątkowo ciężki. My dokładamy do pieca, prezentując nowe, ciężkie brzmienia – w myśl zasady klina klinem. Tym razem coś dla fanów „Gwiezdnych Wojen”: Bantha Rider.

Ci, którzy dobrze orientują się w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, wiedzą kim są Bantha Riderzy – tajemniczy, zamaskowani wojownicy dosiadający ogromne kosmiczne kreatury zamieszkujące planetę Tatooine. Na kinowym ekranie Bantha Riderzy nie obnosili się wprawdzie z paleniem zioła, ale po godzinach – co można zaobserwować na okładce debiutanckiej epki warszawskiego trio Bantha Rider – nie odmawiali sobie zasłużonej chwili chilloutu.

Okładka okładką, ale muzycznie Bantha Rider to bardziej ciężki łomot niż beztroski chill. Debiutancka epka warszawian zatytułowana po prostu „Bantha Rider” to ciężkie, powolne riffy i sekcja, która serwuje słuchaczowi więcej efektów specjalnych niż wszystkie części sagi George’a Lucasa razem wzięte. O zamulaniu nie ma mowy – Weedianie palą w końcu najlepsze zioło w galaktyce.

– Zespół powstał pod koniec 2015 r., przez kilka miesięcy tworząc numery z myślą o brakującym wokalu. Po nieudanych poszukiwaniach materiał w niezmienionej formie został zarejestrowany w Vintage Records i wydany na początku roku – opowiada nam Art, perkusista Bantha Rider.

– Przyznaję, że nie słyszałem o nich wcześniej. Od razu wpadła mi jednak w oko charakterystyczna nazwa. Jako fan „Gwiezdnych Wojen” odebrałem ją jako duży plus – wspomina z kolei Szymon Swoboda, właściciel Vintage Records Studio. To on odpowiada za produkcje debiutanckiej epki Bantha Rider.

– Epka była nagrywana na tzw. setkę, dlatego przed nagraniem odbyliśmy kilka prób. To, co usłyszałem, to kawał rzetelnego czadu. Ciekawostką jest, że bębniarz jest z zawodu mechanikiem samolotów. Udało nam się nagrać epkę, o której śmiało można powiedzieć: wbija w fotel – dodaje zadowolony Szymon.

Bantha Rider są przebojowi jak „Marsz Imperialny”, a to, że moc jest w nich silna, jest oczywiste jak to, że ma ona dwie strony – ciemną i jasną. Nie wiemy, po której znajduje się upalony, warszawski Bantha Rider, ale jednego jesteśmy pewni: dla polskiego stonera to nowa nadzieja.

Niech moc będzie z wami – nawet w najcięższy tydzień!

Grupę Bantha Rider znajdziecie na Facebooku via [link]. A oto jej materiał:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.