Axl Rose zaśpiewa na nowej płycie AC/DC? Angus Young zainspirowany

Axl Rose zaśpiewa na kolejnej płycie AC/DC? Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale wiele na to wskazuje. Paul Cashmere, dobrze poinformowany dziennikarz australijskiego portalu Noise 11, przekonuje, że frontman Guns N’ Roses po skończeniu trasy ze swoim zespołem może dołączyć do Angusa Younga, by wspólnie z nim nagrać nowy album AC/DC.

Oficjalnej informacji na ten temat brak, są za to dwie nieoficjalne – i to z poważnych źródeł.

O możliwej współpracy pomiędzy legendarnymi członkami AC/DC i Guns N’ Roses najpierw poinformował australijski dziennikarz Paul Cashmere, redaktor portalu Noise 11.

– Chemia pomiędzy Axlem Rosem a Angusem Youngiem zainspirowała Angusa, by zacząć planować nowe nagrania AC/DC – napisał Cashmere w artykule dla Noise 11. Dziennikarz zaznaczył jednak, że istnieje realna przeszkoda dla nagraniowych zamiarów legendarnego gitarzysty AC/DC: zobowiązania koncertowe Guns N’ Roses.

Wszystko wydaje się tu jednak kwestią czasu. O zamiarze nagrania nowego albumu AC/DC z Axlem Rosem na wokalu donosi bowiem również serwis Vintage Vinyl News, na łamach którego można przeczytać, że zachęcony sukcesem zagranej z Axlem trasy Rock Or Bust World Tour, Angus Young chciałby popracować z nim również w studiu. A dokładniej: zaprosić frontmana Gunsów do prac nad następcą albumu „Rock Or Bust” z 2014 r.

Przypomnijmy: trasa Rock Or Bust World Tour, w czasie której Axl Rose wziął zastępstwo za Briana Johnsona, który z powodów zdrowotnych musiał odpuścić koncertowanie z AC/DC, odbywała się w latach 2015-2016. Rose zastąpił etatowego wokalistę zespołu podczas 22 ostatnich przystanków tournée.

I choć nie brakowało głosów niechętnych kolaboracji AC/DC z frontmanem Guns N’ Roses, m.in. ze strony takich tuzów, jak Noel Gallagher z Oasis czy Roger Daltrey z The Who, ostatecznie została ona ciepło przyjęta przez dużą część fanów. Czy pogłoski o możliwym albumie zespołu z wokalistą Gunsów okażą się prawdziwe? Czas pokaże. Trasy Not In This Lifetime Tour, w której obecnie są Gun N’ Roses, potrwa do 8 września.

Merch AC/DC dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.