Axl Rose zaśpiewa na nowej płycie AC/DC? Angus Young zainspirowany

Axl Rose zaśpiewa na kolejnej płycie AC/DC? Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale wiele na to wskazuje. Paul Cashmere, dobrze poinformowany dziennikarz australijskiego portalu Noise 11, przekonuje, że frontman Guns N' Roses po skończeniu trasy ze swoim zespołem może dołączyć do Angusa Younga, by wspólnie z nim nagrać nowy album AC/DC.

Oficjalnej informacji na ten temat brak, są za to dwie nieoficjalne – i to z poważnych źródeł.

O możliwej współpracy pomiędzy legendarnymi członkami AC/DC i Guns N' Roses najpierw poinformował australijski dziennikarz Paul Cashmere, redaktor portalu Noise 11.

– Chemia pomiędzy Axlem Rosem a Angusem Youngiem zainspirowała Angusa, by zacząć planować nowe nagrania AC/DC – napisał Cashmere w artykule dla Noise 11. Dziennikarz zaznaczył jednak, że istnieje realna przeszkoda dla nagraniowych zamiarów legendarnego gitarzysty AC/DC: zobowiązania koncertowe Guns N' Roses.

Wszystko wydaje się tu jednak kwestią czasu. O zamiarze nagrania nowego albumu AC/DC z Axlem Rosem na wokalu donosi bowiem również serwis Vintage Vinyl News, na łamach którego można przeczytać, że zachęcony sukcesem zagranej z Axlem trasy Rock Or Bust World Tour, Angus Young chciałby popracować z nim również w studiu. A dokładniej: zaprosić frontmana Gunsów do prac nad następcą albumu „Rock Or Bust” z 2014 r.

Przypomnijmy: trasa Rock Or Bust World Tour, w czasie której Axl Rose wziął zastępstwo za Briana Johnsona, który z powodów zdrowotnych musiał odpuścić koncertowanie z AC/DC, odbywała się w latach 2015-2016. Rose zastąpił etatowego wokalistę zespołu podczas 22 ostatnich przystanków tournée.

I choć nie brakowało głosów niechętnych kolaboracji AC/DC z frontmanem Guns N' Roses, m.in. ze strony takich tuzów, jak Noel Gallagher z Oasis czy Roger Daltrey z The Who, ostatecznie została ona ciepło przyjęta przez dużą część fanów. Czy pogłoski o możliwym albumie zespołu z wokalistą Gunsów okażą się prawdziwe? Czas pokaże. Trasy Not In This Lifetime Tour, w której obecnie są Gun N' Roses, potrwa do 8 września.

Merch AC/DC dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV