Uratował Eddiego Veddera. Dostał od Pearl Jam 70 tys. $

Członkowie formacji Pearl Jam pokazali, że potrafią okazać wdzięczność. Wszyscy solidarnie wpłacili po 14 tys. dolarów na konto mężczyzny, który kilkanaście lat temu uratował życie lidera grupy, Eddiego Veddera. O sprawie poinformował serwis Loudwire.

Dopiero co pisaliśmy o wspaniałym geście wokalisty Pearl Jam, który wysłał ubogiej rodzinie czek w wysokości 10 tys. dolarów, a tymczasem już pojawiły się doniesienia o kolejnym przejawie filantropii – tym razem nie tylko ze strony Veddera, ale również pozostałych członków Pearl Jam.

Jak podaje serwis Loudwire, wszyscy członkowie zespołu wpłacili po 14 tys. dolarów na konto mężczyzny, któremu jak głosi legenda, Eddie Vedder zawdzięcza życie. Jak to się stało, że frontman Pearl Jam zaciągnął taki dług u obcego mężczyzny?

Przeszło dekadę temu Eddie Vedder miał wybrać się na spływ kanałem Pailolo na Hawajach. Kiedy wraz z 6-osobową załogą przepływał pomiędzy wyspami Maui i Molokai, jego łódka wywróciła się, a Vedder wraz z dwoma współtowarzyszkami odseparowany od łódki wylądował w wodzie. Pomocy udzielili mu przypadkowi ludzie – ojciec z córką, którzy szczęśliwie płynęli tym samym kanałem.

Jak przypomina Loudwire, Vedder podzielił się z fanami tą historią podczas koncertu w 2013 r., chwilę później zapraszając na scenę Ashley Baxter, dziewczynę, która wraz z ojcem udzieliła mu pomocy, by zadedykować jej utwór „Future Days”.

Teraz role się odwróciły. Pomocy potrzebuje Keith Baxter, mężczyzna, który uratował Veddera. Jego życie jest zagrożone na skutek nieszczęśliwego wypadku i będącej jego konsekwencją infekcji. Na platformie GoFundMe uruchomiono zbiórkę mającej pokryć koszty leczenia mężczyzny.

Wśród darczyńców pojawiło się pięciu, którzy wpłacili po dokładnie 14 tys. dolarów. Czterech z nich anonimowo; piąty postanowił się podpisać. To gitarzysta Pearl Jam Stone Gossard.

Nie ma mowy o przypadku – w rozmowie z serwisem The Inertia Karen Baxter, żona Keitha Baxtera, potwierdziła: grupa Pearl Jam w sumie wsparła rodzinę Baxterów kwotą 70 tys. dolarów. Podziwiamy.

Lubicie Pearl Jam? Merch zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Danny Clinch/materiały prasowe

Komentarze

Dodaj komentarz