IAMONE: Gramy cyfrowo, ale z możliwością odegrania wszystkiego na żywo #wywiad

Gdyby bracia Wachowscy założyli zespół, pewnie miałby on dużo wspólnego z IAMONE. Ostatni album łódzkiej grupy to cyberpunkowy klimat rodem z „Matrixa”, ale też solidne breakdowny i potężne brzmienie. Sprawdźcie, co o swojej twórczości mają do powiedzenia członkowie IAMONE, których niedawno gościliśmy w naszej redakcji!

„IAMONE do tej pory dobrze się zapowiadali. Po wydaniu «Into the Sea Full of Tears» przestali się już dobrze zapowiadać, stając się jednym z najlepiej brzmiących reprezentantów nowoczesnego metalcore’u/djentu na krajowym podwórku. «Into the Sea Full of Tears» to kolejne podejście ekipy IAMONE do przełożenia na muzykę estetyki cyberpunkowej. W porównaniu do poprzednich wydawnictw bardziej udane, dopracowane i dojrzałe” – tak o ostatnim albumie IAMONE pisał Piotr, umieszczając go w naszym zestawieniu najlepszych rockowych/metalowych wydawnictw ubiegłego roku.

Na temat drugiej płyty zespołu dowodzonego przez Kubę Sawickiego pisaliśmy dużo, ale tym razem postanowiliśmy oddać głos członkom grupy, którzy wpadli do naszej poznańskiej redakcji.

– Dużą inspiracją dla mnie był Hans Zimmer, a z takiego świata bardziej metalcore’owego czy djentowego to Meshuggah, After The Burial i Northlane. Ich album „Node” był zapalnikiem całej twórczości IAMONE – o swoich inspiracjach opowiada Kuba Sawicki.

Jak przyznaje gitarzysta IAMONE, w przypadku płyty „Into the Sea Full of Tears” jedną z głównych inspiracji była popularna gra „Cyberpunk”. O ile debiut IAMONE był ukłonem w stronę muzyki synthwave’owej, o tyle drugi album kapeli jest przesiąknięty mroczną i momentami niepokojącą elektroniką. Twórczość IAMONE pozostaje przy tym zaskakująco przystępna. Członkowie zespołu nie ukrywają, że zależy im, aby to nie zmieniło się na kolejnych wydawnictwach – a te są już na horyzoncie.

– Jeżeli chodzi o przystępność dla słuchaczy takiej muzyki, bardzo się ostatnio inspirujemy takimi zespołami, jak Sleep Token, jak Tornhill. Staramy się wchodzić w ten aspekt „catchy”, żeby jednak melodyka też była istotna – przyznaje Kuba Chmielewski, nowy wokalista w IAMONE.

SPRAWDŹ TEŻ: IAMONE – „INTO THE SEA FULL OF TEARS” (RECENZJA)

Z chłopakami nie brakowało nam tematów do rozmów. Krążąc wokół tematów związanych z ich działalnością, pogadaliśmy o ich ulubionych filmach, grach i o tym, czym właściwie jest djent (bo w końcu nie jest gatunkiem muzycznym, czyż nie?). Zapraszamy do sprawdzenia materiału!

Realizacja materiału: Michał Drab/Piotr Garbowski

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.