Korn o nowej muzyce: „Najcięższy materiał od lat”

Amerykańska grupa pracuje nad nową płytą i ma dla fanów trochę informacji!

W nowym wywiadzie dla stacji radiowej WSOU 89.5 FM, gitarzysta Korn, Brian „Head” Welch, opowiedział o postępie prac nad następcą albumu „Requiem” z 2022 roku.

– Pracujemy nad nową muzyką z pełną pasją i zaangażowaniem. Czasowo jednak jesteśmy trochę w tyle. Zagłębialiśmy się bardzo mocno w każdy aspekt techniki nagrań, mikrofonowania instrumentów w studiu i wiele bardzo małych detali. Uwielbiam te kilka płyt jakie nagraliśmy w ciągu ostatnich 10 lat, ale teraz jestem przekonany, że moglibyśmy przebić te dźwięki. Dlatego specjalnie robimy to wolniej, spędzamy dużo więcej czasu z muzyką i wydajemy więcej pieniędzy (mówiąc to Brian się śmieje – red.). Nie mamy też w tym momencie żadnej wytwórni płytowej nad sobą, więc wszystko zaczyna się i kończy na nas – mówi Head. – Dziś chcemy jak najbardziej szczegółowo przeanalizować nasze brzmienie i przypomnieć sobie prawdziwy rdzeń zespołu z pierwszych lat oraz jak robiliśmy to wtedy. W skrócie: Stworzyć płytę brzmiącą jak stary Korn z nowoczesnymi akcentami na miarę czasów. Piosenki już na tym etapie brzmią niesamowicie – dodaje.

– Będziemy pracować przez najbliższe kilka tygodni. Potem nie zobaczę Jonathana (Davisa, wokalisty Korn) przez miesiąc lub dwa. Wszystko zaczyna się klarować i pomimo tego, że jesteśmy trochę w tyle, jesteśmy niesamowicie dumni z tego co zaczynamy osiągać i nie możemy się doczekać aż ludzie to usłyszą – twierdzi Head.

Zapytany o brzmienie gitarzysta odpowiedział krótko i zwięźle:

– Myślę, że to najcięższy i najlepszy materiał Korn od lat. Bardziej surowy i o wiele bardziej podstawowy niż poprzednie płyty jeśli chodzi o brzmienie. Już teraz jestem zadowolony – kończy swoją wypowiedź muzyk.

Korn wystąpi w Polsce 30 lipca 2024 roku w katowickim Spodku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.