Heresy Denied: Czasem trzeba było coś poświęcić #wywiad

Nowoczesna ekstrema na polskim podwórku ma się dobrze, o czym bardzo dobrze świadczą ostatnie poczynania Heresy Denied. Głośne koncerty z tuzami pokroju Lorna Shore czy Thy Art Is Murder, a przede wszystkim świetny album „Disobedience Manifesto” – w obozie Heresy Denied dużo się ostatnio wydarzyło. O wszystkim szczegółowo opowiedziała nam reprezentacja zespołu. Sprawdźcie nasz materiał!

Patrząc na dynamiczny rozwój muzyki w naszym kraju, zespoły z gatunków metalcore/deathcore oraz djent mają się znakomicie. Jednym z czołowych przedstawicieli tych nurtów jest bez wątpienia grupa Heresy Denied, która w 2022 r. wydała swój ostatni album zatytułowany „Disobedience Manifesto”. Jak przekonują sami zainteresowani, krążek dał im jeszcze większą motywację do działania, o czym świadczą koncerty chociażby z takimi gigantami nowoczesnego łomotu, jak Lorna Shore czy Thy Art is Murder.

– Nie uważamy aby Heresy Denied sztywno trzymało się jednego gatunku muzycznego. Nasze inspiracje wykraczają o wiele dalej niż klasyczne „szufladki”. Czerpiemy zarówno z klasyków gatunku, jak i z nowoczesnych brzmień, dodając wiele innych komponentów dzięki temu, że każdy z nas słucha czegoś innego – przyznają Olek i Marcin.

Przedstawiciele zespołu zwracają również uwagę na to, że wspólne granie często wymaga wielu wyrzeczeń i przedsięwzięć logistycznych. A to głównie dlatego, że mieszkają w różnych miastach. Marcin, wokalista Heresy Denied, na próby dojeżdża z Warszawy.

– Czasem trzeba było coś poświęcić, żeby napisać wspólnie nową muzykę czy przećwiczyć stworzony materiał – podkreślają zgodnie muzycy.

O najnowszym albumie, koncertach, wyrzeczeniach i planach na przyszłość porozmawialiśmy z gitarzystą Olkiem i wokalistą Marcinem. Zapraszamy do sprawdzenia materiału!

Heresy Denied tworzą: Marcin Hendzlik (wokal), Aleksander Czurko (gitara), Radosław Waberski (gitara), Bartłomiej Kerber (bas) oraz Marceli Dziurleja (perkusja).

Realizacja materiału: Michał Drab/Piotr Garbowski

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.