„Rolling Stone” wybrał 20 najlepszych albumów metalowych 2016

Kolejne podsumowanie mijającego roku przygotował „Rolling Stone”. Dziennikarze magazynu,  uchodzącego za jedno z najbardziej wpływowych pism muzycznych na świecie, wybrali 20 ich zdaniem najważniejszych płyt metalowych ostatnich 12 miesięcy. Na szczycie znalazła się Metallica i album „Hardwired… to Self-Destruct”.

To kolejne zestawienie podsumowujące 2016 r. opublikowane na łamach „Rolling Stone’a”. Wcześniej najważniejsze płyty kończącego się roku wybrali czytelnicy magazynu. Teraz do gry weszli dziennikarze.

Autorzy pisma, często określanego jako „biblia rock’n’rolla”, sporządzili listę 20 najważniejszych albumów metalowych, które swoją premierę miały w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Które krążki znalazły się na jej szczycie?

Złośliwi powiedzą, że wygrała komercja. Na pierwszym miejscu uplasowała się bowiem Metallica, której płyta „Hardwired… to Self-Destruct” znalazła się na podium również w zestawieniu przygotowanym w oparciu o głosy czytelników „Rolling Stone’a”. Wysoko uplasował się też ostatni album Meshuggah „The Violent Sleep of Reason” (miejsce 2.) oraz „What One Becomes” zespołu Sumac (miejsce 3.).

W stawce są też The Dillinger Escape Plan, Neurosis, Megadeth i Deftones. Nie ma za to tegorocznych wydawnictw m.in. Anthrax i Testament. Oto pełne zestawienie:

1. Metallica – „Hardwired… to Self-Destruct”
2. Meshuggah – „The Violent Sleep of Reason”
3. Sumac – „What One Becomes”
4. The Dillinger Escape Plan – „Dissociation”
5. Neurosis – „Fires Within Fires”
6. Megadeth – „Dystopia”
7. Deftones – „Gore”
8. Gojira – „Magma”
9. Cult of Luna and Julie Christmas – „Mariner”
10. Whores – „Gold”
11. Khemmis – „Hunted”
12. Nails – „You Will Never Be One of Us”
13. Abbath – „Abbath”
14. Frontierer – „Orange Mathematics”
15. Darkthrone – „Arctic Thunder”
16. Gorguts – „Pleaides Dust”
17. Crowbar – „The Serpent Only Lies”
18. Virus – „Memento Collider”
19. 40 Watt Sun – „Wider Than the Sky”
20. Black Sabbath – „The End EP”

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV