Metallica zagrała w BBC Radio 1. Pierwszy raz w karierze

Ponad półgodzinny, zarejestrowany w wysokiej jakości występ Metalliki w studiu BBC Radio 1 trafił na YouTube. Próg legendarnej, brytyjskiej rozgłośni grupa przekroczyła po raz pierwszy w swojej przeszło 35-letniej karierze. Nie możecie tego przegapić!

Szum związany z „Hardwired… to Self-Destruct”, wydanym w listopadzie 2016 r. dziesiątym albumem studyjnym Metalliki, powoli zdaje się cichnąć. Sam zespół robi jednak wszystko, by zbyt wcześnie o nim nie zapomniano.

Tym razem grupa pojawiła się w BBC Radio 1, by na antenie brytyjskiej rozgłośni dać ekskluzywny koncert. Warto odnotować, że to pierwsza wizyta Metalliki w murach Maida Vale Studios, skąd nadawane są koncerty BBC. Film dokumentujący to wydarzenie jest już dostępny na YouTube.

W trakcie przeszło 30-minutowego seta Metallica zaprezentowała łącznie 5 numerów, w tym 3 z płyty „Hardwired… to Self-Destruct”: „Atlas, Rise!”, „Moth Into Flame” i „Hardwired”. Całości dopełniła klasyka: „Harvester of Sorrow” i „Enter Sandman”. Wykonanie poszczególnych utworów poprzedzają fragmenty wywiadu z zespołem.

Recenzję „Hardwired… to Self-Destruct” możecie sprawdzić via [link]. „Hardwired” oraz inne płyty Metalliki znajdziecie na RockMetalShop.pl [link].

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV