Major Kong rusza w trasę. Najpierw Polska, później Europa

Major Kong rusza na podbój zachodnioeuropejskich scen. Najpierw jednak trio zaliczy trzy koncerty w Polsce wspólnie z Red Scalp i Riff Fist – wszystkie w najbliższy weekend: w piątek, 21 kwietnia, w Poznaniu, a następnie we Wrocławiu i w Krakowie.

W muzyce nie boją się niczego. Są jak postać Majora Konga z filmu „Doktor Strangelove”, który przeszedł do historii, siadając okrakiem na rakiecie wystrzelonej w kierunku ZSRR. Nazwa zespołu bynajmniej nie jest przypadkowa – riffy Major Kong to broń masowego rażenia, ciężka, siejąca spustoszenie artyleria, której siłę docenili nie tylko polscy, ale też zagraniczni fani takich klimatów, jak doom metal czy mocno sfuzzowany stoner.

W maju Major Kong pokaże się zagranicznej publiczności, odwiedzając kolejno Niemcy, Holandię, Belgię i Anglię wspólnie z zespołami Weedpecker i Dopelord (szczegółową rozpiskę koncertów znajdziecie na fanpege’u grupy).

W ramach rozgrzewki Major Kong zaliczy koncertowy hat-trick w Polsce. W najbliższy weekend okazję do nawiązania bliższej relacji z Kongiem będą mieli mieszkańcy Poznania, Wrocławia i Krakowa, gdzie Major Kong pojawi się kolejno 21, 22 i 23 kwietnia.

Jak Major Kong brzmi na żywo, możecie sprawdzić poniżej. Video pochodzi z sesji w Vintage Records Studio, którą publikowaliśmy już na naszych łamach. Ostrzegamy jednak: to naprawdę konkretny łomot i można się od niego niebezpiecznie uzależnić!

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV