Rząd luzuje obostrzenia związane z koncertami

Artyści i przede wszystkim fani koncertów mają powody do radości. Za nami wspólna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jeszcze w czerwcu czeka nas luzowanie obostrzeń w sektorze kultury.

Wszystko wskazuje na to, że branża muzyczna wróci z dalekiej podróży. To już pewne: od 26 czerwca zniesione zostaną najbardziej dotkliwe ograniczenia, z jakimi do tej pory musiał zmagać się sektor kultury. O wszystkim na środowej konferencji poinformowali szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Co dokładnie się zmieni?

Koncerty, które interesują nas najbardziej, będą mogły odbywać się przy limicie 50 proc. miejsc. Otwarte zostają również kluby, choć póki co maksymalnie do 150 osób. Co ważne, do limitów nie będą wliczane osoby już zaszczepione.

Choć nie jest to raczej najważniejsza informacja dla fanów rocka i metalu, rząd postanowił otworzyć również dyskoteki. Zmiany zajdą też w kinach i teatrach, gdzie sale i widownie będą mogły być wypełnione w 75 proc. (wcześniej ustalony limit wynosił maksymalnie 50 proc.). W kinach i teatrach ponownie otwarte zostaną ponadto obiekty gastronomiczne.

– Wszyscy czekaliśmy na ten moment oddechu po trzeciej fali koronowirusa i można powiedzieć, że ten moment jest na wyciągnięcie ręki. Dane, które spływają do nas codziennie, są rzeczywiście lepsze i z tego na pewno możemy się cieszyć, choć pamiętajmy, że cały czas jeszcze pandemia może tu i ówdzie wybuchać – powiedział Mateusz Morawiecki.

– Tę czujność musimy cały czas zachowywać – przestrzegł premier, apelując o zachowanie ostrożności.

Nagranie z konferencji premiera i ministra zdrowia udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV