James Hetfield uruchomi projekt poboczny? „Nie ma takiej potrzeby”

Kariera solowa? Wielu ma parcie na szkło, ale nie James Hetfield. Frontman Metalliki zapewnia, że nie rozważa nawet takiej możliwości. Powód jest prozaiczny. „Robię co chcę w Metallice” – mówi pewny swego James.

Temat kariery solowej i projektu pobocznego pojawił się w rozmowie Jamesa Hetfielda z dziennikarzem radia WRIF. Na krótko – bo jak się okazuje, tematu w rzeczywistości nie ma. James nie bierze bowiem pod uwagę tworzenia kolejnego zespołu.

– Metallica to taki mój projekt poboczny. Robię co chcę w Metallice – z uśmiechem zapewnił Hetfield. – Nie mam takiej potrzeby. Piszę rzeczy, które sprawiają, że odczuwam satysfakcję, i jeśli trafią do Metalliki, będzie nawet lepiej. Czasem nie trafiają. Niektóre to rzeczy pokroju „Nothing Else Matters” i raczej pozostaną nieopublikowane. Nie, nie ma takiej potrzeby. I czasu. Przede wszystkim czasu.

Przypomnijmy: chęć utworzenia projektu pobocznego Hetfield sugerował w 2015 r. w wywiadzie dla fanowskiego magazynu „So What!”. Mówił wówczas: – Uważam, że dla mnie i dla Larsa, ale mówię teraz za siebie, Metallica to projekt główny i projekt poboczny zarazem, coś na zasadzie 24/7. Oczywiście nie znaczy to, że nie chciałbym spróbować czegoś innego. Chciałbym dać coś sobie, nie zabierając nic Metallice.

– Koniec końców wiem, że ja i Lars prowadzimy to. Kierujemy zespołem przez większość czasu. Reszta jest szczęśliwa, że tak jest. Oczywiście wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy poświęcamy się dla sprawy. Dla mnie i dla Larsa rola liderów jest bardzo komfortowa. Jesteśmy teraz w bardzo dobrym miejscu, bo każdy wie, że zespół jest dla nas najważniejszy. Z drugiej strony jednak każdy nie czuje krępacji, by eksplorować inne pola – zakończył Hetfield.

Metallica cały czas podróżuje po USA i Kanadzie, grając koncerty w ramach promocji płyty „Hardwired… to Self-Destruct”. Do Europy przeniesie się jesienią. Polski koncert Metalliki zaplanowano na 28 kwietnia. Występ odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie.

Koszulki, bluzy i inny merch Metalliki znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV