James Hetfield: „Byliśmy zmuszeni do kradzieży”

Artysta wspomina pierwsze lata Metalliki!

Założenie i działalność zespołu to nie jest lekki kawałek chleba. W dzisiejszych czasach sprawy związane z finansami, organizacją, logistyką i walką o przebicie się do szerszej publiczności to tylko niektóre sprawy z jakimi borykają się młodzi muzycy. Jak mówi weteran sceny i prawdziwa ikona metalu, James Hetfield, w latach osiemdziesiątych wcale nie było lżej.

W kolejnym odcinku podcastu „The Metallica Report” Hetfield opowiedział o problemach Metalliki w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych. Wokalista przedstawił obraz uciekania się do niekonwencjonalnych środków, aby przetrwać, nagrywając w duńskim Sweet Silence Studios albumy „Ride The Lightning” i „Master of Puppets”.

– Mieszkaliśmy na strychu, spaliśmy na podłodze i kradliśmy jedzenie innym zespołom, które również nagrywały w tamtym miejscu. Podprowadzaliśmy rowery aby móc się poruszać po okolicy oraz braliśmy puste butelki po piwach, aby oddawać je do skupu. Było sporo kradzieży – mówi Hetfield. – Nie mieliśmy absolutnie nic. Dziś twierdzę, ze było to pożyczenie na zawsze – dodaje muzyk z uśmiechem.

Te wszystkie doświadczenia sprawiły, że Hetfield zaczął traktować Danię jak drugi dom.

– Przez te sytuacje podczas naszego przebywania tam czułem się w Danii bardziej jak w domu. Początki były bardzo trudne, nie mieliśmy pojęcia jak to prowadzić od strony biznesowej. Lars próbował coś działać przez znajomości swojego ojca. Dodatkowo bardzo miło wspominam godziny spędzone w studyjnym archiwum gdzie trafiliśmy między innymi na taśmy legendy jazzu, Cheta Bakera oraz zespołu Rainbow Richiego Blackmore’a – mówi frontman.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.