Brian Johnson na scenie z Robertem Plantem i Paulem Rodgersem

Do rockowego spotkania na szczycie doszło w miniony weekend w Oxfordzie, gdzie na jednej scenie zaśpiewali Robert Plant z Led Zeppelin, Brian Johnson z AC/DC i Paul Rodgers. Legendarni wokaliści wspólnie wykonali utwór „Money (That’s What I Want)” z repertuaru Baretta Stronga.

Legendy trzech różnych zespołów na jednej scenie – to nie zdarza się często. Ta konfiguracja to prawdziwy ewenement. Zapraszając na scenę podczas swojego koncertu Roberta Planta z Led Zeppelin i Briana Johnsona z AC/DC, Paul Rodgers zaskoczył wszystkich. Przede wszystkim fanów, którzy którzy 14 maja przyszli na koncert wokalisty w Oxfordzie w ramach trasy „Free Spirit”.

Największe zaskoczenie wzbudziło pojawienie się na scenie Briana Johnsona, byłego już wokalisty AC/DC, który w zeszłym roku opuścił zespół przez nasilające się problemy ze słuchem. Johnson o wszystkim dowiedział się jeszcze w czasie trasy Rock Or Bust World Tour, co pociągnęło za sobą konieczność znalezienia zastępcy. Ostatecznie w rolę frontmana grupy wcielił się Axl Rose, głos Guns N’ Roses.

Wszystko wskazuje jednak na to, że wieloletni wokalista AC/DC nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, na co wskazuje jego obecna forma – przy Robercie Plancie i Paulu Rodgersie bynajmniej nie wypadł źle. Co więcej, każdemu wyśpiewanemu przez niego wersowi „Money (That’s What I Want)” Baretta Stronga wtórował głośny aplauz. Wszystko zarejestrowały kamery (video udostępniamy poniżej).

Przypomnijmy: po rozstaniu z AC/DC Brian Johnson nie może narzekać na nudę. Wokalista od niedawna prowadzi autorski program na antenie telewizji Sky Arts, czyli angielskim odpowiedniku TVP Kultura, w którym gości największe rockowe sławy. W jego programie pojawili się już Roger Daltrey z The Who, Lars Ulrich z Metalliki, Nick Mason z Pink Floyd i Sting. Kolejnym gościem „Brian Johnson’s Life On The Road” ma być Robert Plant z Led Zeppelin.

Więcej o programie Briana Johnsona pisaliśmy w artykule „Brian Johnson z AC/DC będzie miał swój program w telewizji”.

Merch AC/DC dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Matt Becker (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV