Brian Johnson z AC/DC zapowiada autobiografię „The Lives of Brian”

W opisie książki możemy przeczytać: „Wspomnienia Briana Johnsona od dorastania w małym miasteczku, przez założenie własnego zespołu, aż do zastąpienia Bona Scotta w AC/DC”.

Frontman legendarnej rockowej grupy postanowił spisać wspomnienia ze swojej bogatej kariery i życia prywatnego. Publikacja pierwotnie miała ukazać się rok temu, jednak swoją światową premierę będzie miała 25 października.

Treść książki ma przywołać postacie rodziców wokalisty. Ojciec Briana Johnsona był hutnikiem i weteranem II wojny światowej, a jego mama włoską emigrantką. Dorastał w Newcastle, robotniczym mieście w Anglii, wykazując od małego skłonności muzyczne. Brian udzielał się w miejscowym chórze kościelnym. Na początku lat 70. dołączył do lokalnego glamrockowego zespołu o nazwie Geordie, który ostatecznie rozpadł się w 1976 r., przez co artysta był zmuszony do powrotu do prozaicznego robotniczego życia.

„Rok 1980 zmienił wszystko. Bon Scott, główny wokalista i autor tekstów australijskiego zespołu rockowego AC/DC, zmarł w wieku 33 lat. Zespół przesłuchiwał wielu wokalistów, w tym Johnsona, którego sam Scott widział na żywo i był pod wielkim wrażeniem jego talentu” – czytamy we fragmencie książki.

Johnson dołączył do AC/DC na trzy miesiące przed wydaniem płyty „Back In Black”. Krążek stał się najlepiej sprzedającym się hardrockowym albumem w historii. Zespół intensywnie koncertował po całym świecie przez okrągły rok, promując album i zmieniając oblicze muzyki rockowej – oraz życie Johnsona – na zawsze.

Wersja „The Lives of Brian” w twardej oprawie jest dostępna za 25,49 dolarów na Amazon, podczas gdy wersja Kindle kosztuje 15,99 dolarów. Autobiografia Johnsona będzie również dostępna w Barnes & Noble, Books-A-Million, Bookshop, IndieBound, Target, Walmart i innych.

Johnson napisał o swoich wspomnieniach na Twitterze, stwierdzając: „Miałem kilka długich nocy i kilka wspaniałych nocy, trochę złych dni i wiele dobrych. Teraz napisałem o tym cholerną książkę… «Brian»” pojawi się w październiku”.

CZYTAJ TEŻ: CHIRURDZY, KTÓRZY SŁUCHAJĄ AC/DC, OPERUJĄ LEPIEJ. TAK TWIERDZĄ NAUKOWCY

Na chwilę obecną nic nie wiadomo o polskim przekładzie biografii wokalisty AC/DC. Sam zespół po wydaniu w 2020 r. płyty „Power Up” nie ogłasza również żadnych koncertów. Czy to cisza przed burzą?

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.