W 2017 Deep Purple wydadzą dwie płyty. Minialbum już w lutym!

Legendarni Deep Purple planują rozpieścić fanów nowym materiałem – i wcale nie chodzi tu o album, który grupa planuje wydać na początku kwietnia. Wcześniej – bo 3 lutego – zespół wypuści 4-utworową epkę. Znajdzie się na niej m.in. opublikowany niedawno utwór „Time For Bedlam”

Spekuluje się, że mający ukazać 7 kwietnia nowy album Deep Purple będzie ostatnią płytą w dorobku legendarnej formacji. Czy tak będzie, dopiero się okaże, ale o formę Purpli raczej nie trzeba się obawiać. Zespół w pierwszej połowie 2017 r. wyda bowiem aż dwa albumy.

Oprócz zaplanowanego na kwiecień longplaya 3 lutego grupa wypuści minialbum „Time For Bedlam”, składający się z 4 utworów.

„Na płycie znajdzie się tytułowa piosenka w wersji studyjnej, utwór „Paradise bar”, nagrany podczas prac nad „InFinite”, który ostatecznie pojawi się tylko na epce, instrumentalna wersja „Uncommon Man” oraz „Hip Boots”, nagrane podczas prób przed wejściem do studia” – informuje Metal Mind Productions.

Fani, którzy będą chcieli upolować „Time For Bedlam”, będą musieli być czujni. Jak zapowiada zespół, epka będzie dostępna przez krótki czas.

My natomiast przypominamy, że wiosną Deep Purple będzie można zobaczyć na koncertach, również w Polsce. Autorzy takich klasyków, jak „Smoke on the Water” czy „Perfect Stranger”, zawitają do łódzkiej Atlas Areny i katowickiego Spodka – kolejno 23 i 24 maja. Bilety na oba koncerty dostępne są na stronach: www.shop.metalmind.com.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz na www.biletin.pl.

Grupa Deep Purple po raz ostatni wystąpiła w Polsce 26 lipca 2016 r. podczas X edycji Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Rok wcześniej formacja wystąpiła w łódzkiej Atlas Arenie.

Dyskografię Purpli zamyka album „Now What?!” z kwietnia 2013 r. Zespół jest członkiem Rock & Roll Hall of Fame.

fot. Jim Rakete

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV