Nowy album Alice In Chains w drodze. Premiera jeszcze w 2017?

Realnych kształtów nabierają plany nagraniowe Alice In Chains. Jerry Cantrell, gitarzysta grupy, wyznał w rozmowie z serwisem Good Celebrity, że wraz z kolegami z zespołu znów planują spotkać się w studiu, a to oznacza jedno: nowy krążek grunge’owej legendy jest kwestią czasu!

Pemiera ostatniego albumu formacji zatytułowanego „The Devil Put Dinosaurs Here” miała miejsce w 2013 r. Od tej pory reaktywowany skład Alice In Chains – z wokalistą Williamem DuVallem – nie wypuścił żadnego nowego nagrania. To jednak wkrótce może się zmienić.

Niedawno Mike Inez, basista Alice In Chains, zdradził, że wspólnie z zespołem w pocie czoła pracuje nad nowym materiałem. Teraz z kolei Jerry Cantrell, jego kolega z zespołu, zapewnia, że lada dzień rozpocznie się rejestracja ścieżek.

– Zabieramy się za robienie nagrań – powiedział Cantrell w rozmowie z serwisem Good Celebrity. – Za około miesiąc przeniesiemy się do Seattle i zarejestrujemy materiał w tym samym studiu, w którym nagraliśmy naszą trzecią płytę. To będzie swego rodzaju zabawa – wrócić do domu, żeby nagrać coś rodem z Seattle. Miejscowe chłopaki w miejscowym studiu.

Na pytanie, czy nowy album Alice In Chains będzie miał grunge’owy charakter, Jerry Cantrell z uśmiechem odpowiada: – W tym wieku naprawdę nie potrafię już grać niczego innego.

Czyli wszystko jasne: Alice In Chains przygotowują dla nas solidną dawkę gitarowego czadu. Premiera albumu pod koniec 2017 lub na początku 2018 r. Czekacie?

Merch Alice In Chains dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Johnny Buzzerio

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.