Nergal wyda album z Johnem Porterem. Blues zamiast metalu

Ten duet zapowiada się ekscytująco. Adam „Nergal” Darski i John Porter łączą siły pod szyldem projektu Me and That Man. Ich wspólny album wyda wytwórnia, mająca pod swoimi skrzydłami m.in. Marylina Mansona, The Prodigy i The Dillinger Escape Plan, sam krążek zaś będzie… bluesowy. Zapowiedź już jest!

Dla jednych wróg publiczny, dla innych – bezkompromisowy artysta umiejętnie grający prowokacją i piekielnie utalentowany muzyk. O Nergalu można powiedzieć wiele, ale jedno jest pewne: lubi i potrafi zaskakiwać.

Jeszcze kilka lat temu nikt pewnie nie przypuszczałby, że Nergal zbrata się z Johnem Porterem i będzie grał bluesy. A jednak. Me and That Man, wspólny projekt obu muzyków, ma być hołdem dla bluesowych korzeni muzyki rockowej.

– To będzie się wywodzić z korzeni muzyki rockowej – zdradził Nergal w wywiadzie dla portalu cgm.pl. – Zaczyna się tam, gdzie rock się urodził, czyli wychodzimy od bluesa, który mocno mnie inspiruje i którego dużo słucham. Stanowi on jedynie punkt wyjścia, natomiast album jako całość będzie bardzo eklektyczny. Nie jestem w stanie wrzucić go do konkretniej szuflady i powiedzieć, czym to jest.

Wiadomo już, że płyta Me and That Man ukaże się nakładem wytwórni Cooking Vinyl, tej samej, która wydaje m.in. Marylina Mansona, The Prodigy i The Dillinger Escape Plan. Premiera wydawnictwa zapowiedziana jest na 13 stycznia 2017 r. Oto jego zapowiedź:

Jeżeli chodzi o sam krążek, pojawią się na nim goście – zarówno ci bardziej, jak i mniej znani. Sam Nergal przyznaje, że album będzie miał „chłopacki” charakter.

A co do bluesowych zapędów lidera grupy Behemoth – przypominamy, że w takiej odsłonie możecie usłyszeć go na najnowszej płycie Organka pt. „Czarna Madonna” w utworze „Ki czort”.

Album „Czarna Madonna” znajdziecie w RockMetalShop.pl [link]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.