Legendy Kiss znów razem. Gene Simmons na albumie Ace’a Frehleya

Rockowe legendy Kiss znów razem. Ace Frehley spotkał się z Genem Simmonsem, by wspólnie napisać dwa nowe utwory na swój nowy album. Lunch na podwórku i podlewanie palm – oto jak w oczach Frehleya wyglądała praca z dawnym kolegą z Kiss.

Ace Frehley, były gitarzysta formacji Kiss, rusza z materiałem na nowy album. Już teraz wiadomo, że nie zabraknie na nim gości – i to zaskakujących.

Frehley wyjawił, że tak jak do jego poprzedniego wydawnictwa („Origins, Vol. 1”) swoje trzy grosze dorzucił były kolega z Kiss, Paul Stanley, tak teraz na jego nadchodzącym wydawnictwie usłyszymy Genego Simmonsa, posiadacza najdłuższego języka w biznesie. Obaj panowie wspólnymi siłami napisali dwa utwory.

– Po prostu wysłałem do niego mail: „Dawaj, napiszmy coś razem na mój nowy album” – wspomina Frehley. – On następnie pojawił się u mnie i napisaliśmy razem dwa utwory w przeciągu trzech godzin, które są jak nagrania dla mnie i dla niego. Mieliśmy fantastyczny czas. Wpadł. Zjedliśmy coś na podwórku. Podlewałem moje palmy. Podszedł do mojej narzeczonej i powiedział: „To coś nowego, coś, czego wcześniej nie widziałem”. Jadł kanapkę, a ja podlewałem palmy. Było dużo śmiechu.

– Nie pamiętam, kto wpadł na początek utworu. Jeden z nas grał jedną rzecz, a drugi drugą. Myślę, że Gene rzucił więcej pomysłów. Ja po prostu je skompletowałem – dodał Frehley.

Kiedy możemy spodziewać się nowej płyty gitarzysty, póki co nie wiadomo – tak jak nie wiadomo, czy jego spotkanie z Genem Simmonsem doprowadzi do ponownego zejścia się członków Kiss.

Przypomnijmy: obecnie Kiss – w składzie bez Ace’a Frehleya – koncertuje w USA, wcześniej natomiast grupa dała serię koncertów w Europie. Niestety, omijając Polskę…

Merch Kiss znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.