Jest pierwszy singiel z nowej płyty Linkin Park. „Heavy”?

Do sieci trafił nowy utwór Linkin Park. Dla wielu będzie on zaskoczeniem – bo choć jego nazwa brzmi „Heavy”, jest to lekka, popowa piosenka. „Heavy” zapowiada nadchodzący album Amerykanów, nad którym grupa pracuje od końca 2015 r.

Lubicie Linkin Park za mocne, numetalowe brzmienie? Jeśli tak – uprzedzamy: „Heavy” może was rozczarować. I to mocno.

Bo wbrew nazwie utwór nie jest ani ciężki, ani tym bardziej mocny. To raczej klimat pop, mający niewiele wspólnego z potężnym, gitarowym brzmieniem. Piosenkę wraz z teledyskiem możecie sprawdzić poniżej.

Do współpracy przy nagraniu „Heavy” członkowie Linkin Park zaprosili Kiiarę, wokalistkę, która swoim głosem wsparła Chestera Benningtona.

Czy „Heavy” zapowiada popową woltę w twórczości Linkin Park? To dopiero się okaże. W maju zespół ma wydać nowy album. Tytuł zapowiadanego krążka to „One More Light”.

Krążek ma zawierać osobisty, niezaangażowany politycznie materiał. Jak zaznacza grupa, muzycznie ma być tym, czego ludzie chcą obecnie słuchać. O tym, czy nadchodząca płyta Linkin Park rzeczywiście trafi w gusta odbiorców, polska publiczność będzie miała okazję przekonać się 15 czerwca. Tego dnia formacja wystąpi w Tauron Arenie Kraków. Występ odbędzie się w ramach Impact Festival.

Po więcej informacji o festiwalu oraz bilety zaglądajcie na www.livenation.pl

Merch Linkin Park dostępny na RockMetalShop.pl via [link]

fot. James Minchin/materiały prasowe

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.