Gene Simmons gorzko o branży muzycznej. „Ten biznes jest martwy”

„Ten biznes jest martwy” – powiedział Gene Simmons, basista i wokalista Kiss. Simons skomentował w ten sposób plany nagraniowe zespołu, zaznaczając, że tworzenie nowego albumu może okazać się bezcelowe. Dlaczego? „Ponieważ ludzie nie mają zamiaru płacić za muzykę” – stwierdził.

Jak mówi, nowe utwory pisze przez cały czas, ale wydawanie ich w jakiejkolwiek formie niekoniecznie jest jego celem. Dlaczego tak jest, Gene Simmons tłumaczy bez ogródek.

– Ten biznes jest martwy – oznajmił, zapytany przez dziennikarza stacji Detroit 94.7 WCSX o możliwość wydania przez Kiss nowego albumu. – Oczywiście nie dla nas, bo możemy grać trasy, tak jak Stonesi mogą grać trasy z utworami, które każdy zna i lubi, albo jak Paul McCartney i inni. Ten biznes jest martwy dla nowych zespołów. Musisz oddawać swoją muzykę za darmo, ponieważ całe generacje fanów są nauczone nie płacić za muzykę. Ściąganie, dzielenie plików itd. Nie obchodzi mnie, jak to nazwiecie. Prawda jest taka, że nowe zespoły nie mają szans.

– Jeśli chodzi ci o pisanie nowego materiału, to oczywiście, piszę nowe utwory cały czas – Simmons zwrócił się do dziennikarza Detroit 94.7 WCSX. – W zasadzie kilka tygodni temu usiedliśmy z Acem Frehleyem i napisaliśmy dwie rzeczy na nowy album, który może kiedyś się ukaże. W każdym razie pisanie odbywa się cały czas. Ale jaki interes z tego wszystkiego? Żaden, bo ludzie nie chcą płacić za muzykę.

– Był taki zespół w Anglii, bardzo szanowany. Nie chcę podawać ich nazwy, bo jego fani się zdenerwują. Właściwie sam jestem jego fanem. Postanowili opublikować cały nowy album w internecie z informacją: „Posłuchaj; to nic nie kosztuje; jeśli chcesz zapłać, a jeśli nie – nie płać nic”. Zrobili to tylko raz, ponieważ to nie zadziałało. Jeśli możesz wejść do sklepu i jest tam napis: „Możesz za darmo wziąć, co chcesz, albo zapłacić”, to jak długo sklep się utrzyma? – podsumował Simmons, nawiązując do przełomowej premiery online płyty „In Rainbows” Radiohead.

Członkowie Kiss póki co dochodzą do siebie po europejskiej trasie, w połowie sierpnia natomiast rozpoczną kolejną – po Stanach Zjednoczonych. Niewykluczone, że będzie to jedna z ostatnich tras zespołu. Niedawno Gene Simmons przyznał, że on i jego koledzy z Kiss są już zmęczeni koncertowaniem, co w niedalekiej przyszłości może skłonić ich do przejścia na emeryturę.

– Zrobimy to we właściwy sposób, organizując dużą imprezę – zapewnia muzyk. – Lubię myśleć, że zrobimy coś, co wstrząśnie planetą, coś dużego i światowego.

Dyskografię Kiss zamyka album „Monster” z 2012 r.

Merch Kiss znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.