Eddie Vedder pomógł rodzinie zagrożonej eksmisją. Wysłał jej…

Człowiekiem o wielkim sercu okazał się Eddie Vedder, lider grupy Pearl Jam. Muzyk wysłał zagrożonej eksmisją rodzinie z Maryland czek w wysokości 10 tys. dolarów. „Byłem po prostu bardzo poruszony ich historią i tym, co ta kobieta zrobiła dla swoich dzieci” – komentuje wokalista.

Wszystko zaczęło się od artykułu opublikowanego na łamach „Washington Post”. Artykuł dotyczył Tyshiki Britten, matki szóstki dzieci, która poprosiła o pomoc obcych ludzi, korzystając z popularnego w Stanach Zjednoczonych serwisu z ogłoszeniami serwisu Craigslist.

„Jestem matką szóstki dzieci, pięciu chłopców i małej dziewczynki. Jestem skrzywdzona przez los – wyznała kobieta. „Robię, co mogę. Codziennie się modlę, ale teraz błagam o pomoc. Wiem, że nie chodzi o prezenty, ale to są dzieci! Jestem teraz tak bezradna… Proszę, pomóżcie mi”.

Apel kobiety nie pozostał bez echa. Sprawą zainteresował się „Washington Post”. Sytuacja rodziny zyskała błyskawiczny rozgłos. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Oferty pomocy zaczęły pojawiać się lawinowo, a i na brak świątecznych prezentów dzieci Tyshiki Britten nie mogły narzekać. Wśród darów znalazły się m.in. nowe ubrania, tablet, PlayStation 4 i… czek na 10 tys. dolarów wystawiony na nazwisko Eddiego Veddera.

– Byłem po prostu bardzo poruszony ich historią i tym, co ta kobieta zrobiła dla swoich dzieci – powiedział szczodry wokalista w wywiadzie dla „Washington Post”. – Pomyślałem sobie, że te dzieciaki muszą być dumne z tego, co osiągnęła ich mama. To wymaga dużej odwagi.

Lider Pearl Jam dodał, że historia Tyshiki Britten i jej rodziny przypomniała mu o jego własnym dzieciństwie.

– Były lata, kiedy były zabawki od Św. Mikołaja, ale były one używane i pochodziły z garażowych wyprzedaży, przez co nie zawsze działały – wspomina muzyk, tłumacząc, dlaczego zdecydował się wesprzeć ubogą rodzinę.

Ta ma teraz szansę otworzyć nowy rozdział w swojej historii – oprócz 10 tys. dolarów od Eddiego Veddera na jej koncie na platformie GoFundMe pojawiło się przeszło 18 tys. dolarów. Tak działa internet…

fot. Danny Clinch/materiały prasowe

1 komentarz do “Eddie Vedder pomógł rodzinie zagrożonej eksmisją. Wysłał jej…”

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.