Alice Cooper o samobójstwie Chrisa Cornella i Chestera Benningtona

„To, co się dzieje, jest naprawdę dziwne” – mówi Alice Cooper. W ten sposób legendarny rockman odniósł się do samobójczych śmierci Chrisa Cornella i Chestera Benningtona, które wstrząsnęły branżą muzyczną.

Samobójstwa Chrisa Cornella i Chestera Benningtona wywołały poruszenie – wśród fanów, ale i artystów. Tym, którzy jak Alice Cooper znali obu wokalistów, szczególnie trudno jest się z nimi pogodzić

– To, co się dzieje, jest naprawdę dziwne – powiedział Cooper w najnowszym wywiadzie z radiostacją WAAF. – Najpierw Chris Cornell. Był jedną z najbardziej pozytywnych osób, jakie kiedykolwiek poznałem. Miał wszystko, co mogło zaprowadzić go na każdy poziom. To samo Chester Bennington. Znałem bardzo dobrze obu. Nie byli jakimiś ćpunami, nie byli dzikimi, szalonymi gośćmi pokroju Keitha Moona. Byli poukładanymi ludźmi, poukładanymi i ostatnimi, których podejrzewałbym o popełnienie samobójstwa. Naprawdę nie mam pojęcia, o co tu chodzi

Kiedy prowadząca wywiad zasugerowała, że teksty Chestera Benningtona zdradzały, że ma problemy, Cooper odparł: – To prawda. To trochę jak z Jimem Morrisonem. Kiedy go znałem, wszystko, co pisał, było o drugiej stronie: „The End” czy „Break On Trough”. Śmierć była wpisana w jego utwory. Ale jeśli spojrzysz na „Black Hole Sun” i rzeczy, które zrobili ci chłopacy, dostrzeżesz, że byli bardzo pozytywni. Wiem, ze dużo ich tekstów było mrocznych, ale zauważ, że trochę taka jest ta muzyka. Znałem ich. Nie byli tacy.

Chris Cornell zmarł 18 maja w pokoju hotelowym w Detroit. Wokalista powiesił się po koncercie z Soundgarden; sekcja zwłok wykazała obecność dużej ilości leków w jego organizmie.

Chester Bennington zmarł 2 miesiące później – 20 lipca. Głos Linkin Park – podobnie jak Cornell – popełnił samobójstwo. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności śmierci artysty. Wstępne przeszukanie posiadłości Benningtona w Palos Verdes, gdzie znaleziono ciało lidera Linkin Park, nie wykazało, by w jego otoczeniu znajdowały się narkotyki.

Poniżej udostępniamy wspólny występ obu wokalistów zarejestrowany w 2008 r. w ramach projektu Projekt Revolution.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.