Życie po Acid Drinkers. Junkie i jego Department wydali płytę!

W imponująco krótkim czasie po rozstaniu Acid Drinkers z nowym składem wraca Wojciech „Junkie” Moryto. Do sprzedaży trafił pierwszy album Department – zespołu zmontowanego przez Junkiego po zakończeniu jego przygody z Acids. Krążek promują teledyski do utworów „Productive” I „I Am The 1”.

Department, czyli nowa ekipa Junkiego, na scenie pojawiła się nagle – ale bynajmniej nie niespodziewanie. Bo zanim jeszcze Junkie opuścił szeregi Acids, podkreślał w wywiadach (m.in. w Life4Sound), że ma w zanadrzu nowy projekt, który – przypomnijmy – swój pierwszy utwór zaprezentował już w styczniu.

Sprawy potoczyły się szybko. Wraz z końcem marca obóz Department wysłał nam swój drugi utwór wraz z teledyskiem. Był to jednak dopiero początek. Nie minął nawet miesiąc, a w obiegu jest już cały album!

Debiut Department znajdziecie w wiodących sklepach muzycznych, lada dzień pojawi się również na streamach.

Junkie zaskakuje fanów stylistyką, w jakiej porusza się jego nowy projekt. Wraz z Pawłem Nafusem i Michałem Bereżnickim ze Złych Psów oraz Romanem Bereźnickim, głosem formacji Lecter, z którymi Junkie współtworzy Department, były gitarzysta Acid Drinkers prezentuje brzmienia odwołujące się do klimatu lat 80. i 90, umiejętnie łącząc metalowy ciężar z elementami elektroniki. W treści dwupłytowy album „Breakaway Civilization” odnosi się do takich zagadnień, jak dezinformacja współczesnego społeczeństwa poprzez media czy powstawanie NWO.

Poniżej udostępniamy teledysk do promującego album utworu „I Am The 1”.

Department znajdziecie na Facebooku via [link]

Komentarze

Dodaj komentarz