Vader, Decapitated i inni na jubileuszowym albumie Acid Drinkers

Acid Drinkers nie zamierzają przedwcześnie kończyć świętowania przypadającego na ten rok 30-lecie zespołu. Do sieci trafił właśnie jubileuszowy album „Ladies and Gentlemen on Acid” z udziałem m.in.Vader, Decapitated, Corruption i The Sixpounder.

W maju minęło dokładnie 30 lat od momentu, gdy Acid Drinkers zagrali pierwszą próbę. W składzie grupy byli wtedy Titus, Popcorn, Ślimak i Litza. W tym samym roku Acids zagrali swój pierwszy koncert, oficjalnie rozpoczynając podbój polskiej sceny muzycznej.

Dziś bilans Acid Drinkers to osiemnaście albumów i prawie 2 tys. koncertów. Kwasożłopy są legendą, zespołem, który na trwale zapisał się w historii polskiej muzyki. Najlepiej świadczy o tym liczba i ranga wykonawców, którzy przyjęli zaproszenie do projektu „Ladies and Gentlemen on Acid” – jubileuszowej płyty z coverami Acid Drinkers, będącej podsumowaniem 30-lecia poznańskiej załogi. Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Vader, Decapitated, Corruption czy The Sixpounder – to zaledwie kilku gości wydawnictwa.

Album „Ladies and Gentlemen on Acid” jest już w obiegu.

„Na przestrzeni lat mieliśmy przyjemność poznać wielu niesamowitych artystów, którzy na stałe wpisali się w historię polskiej muzyki. Część z nich obdarowała nas przeogromnym zaszczytem udziału w tym wydawnictwie. Wzięli na warsztat kwaśne nuty i poukładali tak, jak im w duszy zagrały. Przelali na tracki swój talent i dzikość serca, której jesteśmy fanami od lat!” – czytamy na fanpage’u Acid Drinkers.

„Tym razem oddajemy im ster i wyjątkowo z pozycji pasażera zapraszamy was do szalonej przejażdżki po dyskografii Acid Drinkers. Zapnijcie pasy. Nadciągają Acid Drinkers oraz damy i dżentelmeni na kwasie!” – dodaje zespół.

Odsłuch płyty udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: w ostatnich miesiącach Acid Drinkers świętowali 20-lecie albumu „High Proof Cosmic Milk” oraz dekadę „Verses of Steel”. W październiku odbył się natomiast specjalny, jubileuszowy koncert grupy w Poznaniu, na którym pojawili się m.in. Kasia Kowalska, członkowie Decapitated oraz byli gitarzyści Acid Drinkers.

Nasz niedawny materiał video o Acid Drinkers znajdziecie na fanpage’u RockMetalNews.pl oraz RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.