Wyjątkowy hołd dla Chrisa Cornella – Serj Tankian i Audioslave

Choć mało brakowało, a zostałby odwołany z powodu zagrożenia terrorystycznego, odbył się, jego uczestnicy zaś byli świadkami wyjątkowych koncertów – m.in. założonej przez członków Audioslave grupy Prophets Of Rage, która wspólnie z Serjem Tankianem złożyła hołd Chrisowi Cornellowi.

To był prawdopodobnie jeden z najbardziej poruszających momentów festiwalu Rock am Ring, który, niestety, odbył się w cieniu alarmu o zagrożeniu terrorystycznym i ewakuacji kilkudziesięciu tys. uczestników.

Podczas drugiego dnia imprezy publiczności zgromadzonej w Nürburgu zaprezentowała się formacja Prophets Of Rage, zespół utworzony przez członków grupy Audioslave, z którą przez lata związany był również Chris Cornell. Dawni koledzy Cornella z Audioslave w wyjątkowy sposób postanowili złożyć mu hołd. Bo choć muzycznych dowodów pamięci o zmarłym wokaliście w ostatnich dniach pojawiło się sporo, ten był szczególny.

Prophets Of Rage wokalnie wsparł Serj Tankian z System of a Down, który wraz z Tomem Morello, Timem Commerfordem i Bradem Wilkiem wykonał utwór „Like A Stone” – superprzebój Audioslave dotykający m.in. tematu przemijania. Video z tego poruszającego występu publikujemy poniżej.

Przypomnijmy: Chris Cornell zmarł 17 maja po koncercie Sundgarden w Detroit. Pogrzeb odbył się 26 maja w Los Angeles o godz. 15.00 czasu miejscowego. Lidera Soundgarden i Audioslave oprócz rodziny i przyjaciół żegnali fani oraz przedstawiciele środowiska rockowego, w tym m.in. James Hetfield, Dave Grohl i Tom Morello.

Jako oficjalną przyczynę śmierci Cornella podano samobójstwo. Wokalista został znaleziony w pokoju hotelowym powieszony na taśmie do ćwiczeń. Pomimo próby resuscytacji, jakiej podjął pracownik ochrony, który jako pierwszy pojawił się w pokoju wynajętym przez Cornella, artysty nie udało się uratować. Nie stwierdzono żadnych chorób ani urazów, które mogłyby doprowadzić do śmierci wokalisty.

Chris Cornell urodził się 20 lipca 1964 r. w Seattle. Powszechnie uważany jest za jeden z najważniejszych głosów rocka i grunge’u. Ostatnim opublikowanym utworem Cornella jest „The Promise” nagrany na potrzeby filmu „Przyrzeczenie”.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV