Minialbum, singiel i film – nowości od Serja Tankiana

To długo wyczekiwany dzień przez fanów działalności Serja Tankiana. Lider System of a Down wydał zaprezentował nowy solowy minialbum. Wraz z premierą epki „Elasticity” i singla „Electric Yerevan” do sieci trafił najnowszy dokument o wokaliście pt. „Truth to Power”.

Serj Tankian nie traci czasu. Głos System of a Down idzie własną drogą, rozwijając karierę solową. Tak jak zapowiedział, Tankian wydał materiał pierwotnie napisany dla swojego macierzystego zespołu. Epka „Elasticity” to pierwsze od ośmiu lat solowe wydawnictwo charyzmatycznego frontmana System of a Down.

Premierze epki „Elasticity” towarzyszy premiera singla „Electric Yerevan”.

– Napisałem ten numer w 2015 r. Zainspirowały mnie protesty w Armenii, kiedy ludzie sprzeciwili się podniesieniu cen prądu, które zaproponował rząd. – Ceny prądu ostatecznie nie wzrosły, czyli wygrali ludzie – opowiada amerykańsko-ormiański wokalista, zawsze zaangażowany w sprawy kraju swoich przodków.

– Armenia ma bogatą historię protestów i ruchów na rzecz sprawiedliwości i demokracji. Nawet pomimo dramatycznego położenia, w jakim Armenia znajduje się obecnie, możemy być dumni z lekcji, jakie otrzymaliśmy i jakimi możemy dzielić się z całym światem – uważa Tankian.

CZYTAJ TEZ: SERJ TANKIAN: „PANDEMIA OKAZAŁA SIĘ DLA MNIE DEWASTUJĄCA NA WIELU POLACH”

Udostępnienie epki „Elasticity” i singla „Electric Yerevan” to nie wszystko. W sieci pojawił się również film „Truth to Power”, dokument opowiadający o społeczno-politycznej działalności lidera System of a Down, w szczególności zaś o jego zaangażowaniu w tzw. „aksamitną rewolucję” z 2018 r. Urodzony w Bejrucie, a wychowany w bezpiecznej Kalifornii muzyk był obecny na protestach, wspierając walkę o lepszą przyszłość Armenii. Przedstawienia jego historii podjął się reżyser Garin Hovannisian. Efekty prac w postaci filmu możecie zobaczyć na stronie Oscilloscope Films. Film jest dostępny w formule VOD.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

RockMetal F***T

RockMetalNews TV

Jesteśmy blisko zespołów, koncertów i ludzi związanych z muzyką, by dostarczać Wam najlepsze treści VIDEO

RockMetalNews TV to ogólny dział, w którym przekrojowo prezentujemy nasze realizacje video z różnych serii. Znajdziecie tu zarówno minidokumenty, jak i materiały z serii „#tour report”. W RockMetalNews TV nie brakuje również wywiadów video, w tym wywiadów nagrywanych w siedzibie naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu, a także wywiadów z serii Six Questions Show prowadzonych dla nas przez Filipa i Pawła z zespołu The Sixpounder.

Bohaterami naszych materiałów video są uznane marki, jak Behemoth, Acid Drinkers czy Nocny Kochanek, ale też młodsze kapele, które dopiero budują swoją pozycję na scenie. Równie chętnie pojawiamy się na dużych festiwalach oraz w małych, ciasnych klubach, bez względu na okoliczności zawsze starając się łapać dla Was dobre kadry. Zapraszamy do oglądania nowych i archiwalnych materiałów na podstronie działu RockMetalNews TV.

WYwiady

Sprawdźcie wywiady prosto z naszej redakcji w CK Zamek w Poznaniu

Przeprowadzanie wywiadów z muzykami i ludźmi związanymi z branżą muzyczną to jedna z naszych największych zajawek. Z artystami spotykamy się w naszej nowej redakcji w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, gdzie zorganizowaliśmy własne ministudio i komfortową przestrzeń dla naszych gości. Rozmowy odbywają się w możliwie luźnej, przyjaznej atmosferze.

Oprócz pełnowymiarowych wywiadów przygotowujemy również krótsze materiały lifestyle’owe. Pytamy w nich muzyków i ludzi związanych z branżą muzyczną o ich największe inspiracje, ulubione płyty, najbardziej niezapomniane koncerty i pozamuzyczne zajawki, którymi na co dzień rzadko mogą się pochwalić. Zapraszamy do oglądania naszych wywiadów na podstronie działu z wywiadami.

Artykuły

Szukasz czegoś do poczytania? Nasze autorskie artykuły powinny Cię zainteresować

RockMetalNews to serwis przede wszystkim newsowy, nastawiony na przekazywanie najważniejszych i najciekawszych informacji ze świata rocka/metalu – możliwie szybko, konkretnie i zarazem rzetelnie. Chcemy jednak, by nasi czytelnicy mogli znaleźć tu również  bardziej rozbudowane treści, napisane z pasją i poparte wiedzą oraz researchem. Właśnie po to powstał ten dział.

Dział „Artykuły” to ważna część RockMetalNews.pl. Jeśli interesujesz się muzyką, zwłaszcza tą głośniejszą niż pop, zawsze znajdziesz tu coś do poczytania. Wszystkie artykuły trafiające do tego działu to stuprocentowo autorskie treści, mające odrębną, inspirowaną papierowymi magazynami muzycznymi szatę graficzną. Zapraszamy do lektury nowych i archiwalnych tekstów na podstronie działu z artykułami.

Horror

Muzyka nie jest naszą jedyną zajawką. Uwielbiamy też horrory

Odwiedzając nasz portal, z pewnością nie raz natknęliście się na treści związane z horrorami. To nie przypadek, bo oprócz głośnej muzyki kręcą nas też horrory (nawet te slapstickowe!). Poświęciliśmy im osobny dział. Na podstronie „Horrory” prezentujemy najnowsze informacje ze świata filmów grozy, tematyczne zestawienia naszym zdaniem najlepszych horrorów, a także przeróżne ciekawostki. Bez względu na to, czy chcecie poznać najbardziej przerażające nowości, czy po prostu szukacie dobrego filmu na wieczór, podstrona „Horrory” wciągnie Was jak Pennywise do mrocznych kanałów Derry.